Децентралізація енергетичного ринку, кредитування та запуску хімічної промисловісті: експерт назвав основні потреби АПК

Децентралізація енергетичного ринку, кредитування та запуску хімічної промисловісті: експерт назвав основні потреби АПК
Фото: з відкритих джерел

Сьогодні важливо провести децентралізацію енергетичного ринку України, збільшити ліміти кредитування та запустити хімічну промисловість – це необхідно агросектору. Про це заявив очільник ВАР Андрій Дикун.

«Без сумніву, сьогодні задача номер один – посіяти. Цьогоріч аграрії засіють на 25% меншу територій, ніж минулого року. Окрім проблем з окупацією, замінуванням, сільгоспвиробники не мають обігових коштів і можливості вкладати в добрива, як раніше. Оскільки ціни на них високі, адже в собівартості виробництва добрив – газ. Але ми знаємо, що українського газу стало вистачило б і для населення, і продавати аграріям для виробництва дешевих добрив. Тому ми почали піднімати це питання. Український газ має не продаватися на міжнародних ринках за міжнародними цінами, а перероблятися в добрива через додану вартість. Якщо ми запустимо хімічну промисловість, наш агросектор зміг би конкурувати на міжнародних ринках, навіть з нашим ворогом», – сказав Андрій Дикун.

Крім того, для здійснення с/г діяльності важливе кредитування.

«Без коштів у посівну не зайдеш. Аграрії працюють у мінус. Тому необхідне кредитування. Уряд нас підтримав і подовжив програму пільгових кредитів «5-7-9», за що ми дуже вдячні. Проте, аби краще спрацювали під час посівної саме середні агрокомпанії, важливо збільшити ліміти кредитування з 90 до 180 млн грн», – додав Андрій Дикун.

За словами очільника ВАР, для безперебійного сільськогосподарського товаровиробництва також важливе постійне енергетичне забезпечення. Для цього необхідно створювати малі об’єкти енергетичної інфраструктури.

«Ми всі добре пам’ятаємо блекаути після обстрілів енергетичної інфраструктури. Сьогодні важливо, щоб кожен аграрій зміг на своєму підприємстві облаштувати вітрову станцію чи сонячну панель, щоб забезпечити своє підприємство електроенергією. У парламенті зареєстрований відповідний законопроект щодо енергетичної децентралізації, але, нажаль, без руху. Ми будемо активно працювати над цим питанням», – розповів він.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deczentralizacziya-energetychnogo-rynku-kredytuvannya-ta-zapusk-himichnoyi-promyslovisti-ekspert-nazvav-osnovni-potreby-apk
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати