Держпродспоживслужба ініціює створення зони екологічної безпеки довкола заповідника «Асканія-Нова»

Держпродспоживслужба ініціює створення зони екологічної безпеки довкола заповідника «Асканія-Нова»
Фото: з відкритих джерел

Відповідне питання обговорювалося під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної безпеки та природокористування, а також під час наради, організованої Херсонською обласною радою за участі представників Держпродспоживслужби.

Створення 40-кілометрової зони екологічної безпеки навколо заповідника допоможе запобігти повторенню трагедії, яка відбулася взимку цього року, коли у «Асканії-Новій» відбулася масова загибель птахів, у тому числі, червонокнижних. Тоді в зразках патолого-анатомічного матеріалу, відібраного від загиблої птиці, було виявлено бродіфакум.

На сьогоднішній день у Державному реєстрі пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні для захисту посівів від гризунів, окрім біологічних родентицидів, представлені родентициди хімічного походження на основі таких діючих речовин як бродіфакум, бромадіолон і флокумафен. Препарати з зазначеними діючими речовинами являються антикоагулянтами з групи кумаринів та мають подібну дію на тварин, в тому числі і птахів, тобто призводять до їх болісної загибелі через численні внутрішні кровотечі.

Для попередження загибелі представників фауни, зокрема і червонокнижної, Держпродспоживслужба ініціює заборону застосування на території Херсонської області в межах 40-кілометрової зони Біосферного заповідника «Асканія-Нова» родентицидів небіологічного походження.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/derzhprodspozhyvsluzhba-inicziyuye-stvorennya-zony-ekologichnoyi-bezpeky-dovkola-zapovidnyka-askaniya-nova
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати