Доходи від продажу землі через Прозорро у 2023 році перевищили 1 млрд грн

Доходи від продажу землі через Прозорро у 2023 році перевищили 1 млрд грн
Фото: з відкритих джерел

Від початку 2023 року організатори земельних торгів у державній електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» заробили вже понад 1 млрд грн. Ці кошти надійшли до бюджетів різних рівнів за підсумками майже 4,7 тис. успішних онлайн-аукціонів. В середньому ціна на землю за результатами торгів, проведених за цей час, зростала майже удвічі. Про це повідомляє «Прозорро.Продажі».

Майже 790 млн грн організатори онлайн-аукціонів отримали з продажу комунальної та державної землі несільськогосподарського призначення та приватних сільгоспземель. Ще понад 290 млн грн на рік становлять доходи з оренди земель. Продаж державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення відповідно до Земельного кодексу залишається забороненим.

З початку цього року земельні торги оголосили 1,2 тис. організаторів, з них майже 680 — органи місцевого самоврядування. За право придбати або взяти в оренду землю на онлайн-аукціонах за цей час позмагалося вже понад 7 тис. учасників. В середньому за ділянки на торгах конкурують майже 3 учасники.

Найбільше земельних торгів від початку цього року відбулося:

  • в Одеській області — майже 500;
  • на Черкащині — 418;
  • на Полтавщині — 348;
  • на Львівщині — 320;
  • на Кіровоградщині — 270.

Станом на 14 листопада майже вісімсот торгів у системі перебувають на етапі укладання угод, що може принести організаторам ще понад 213 млн грн. Кожен охочий може позмагатися за майже 2,3 тисячі ділянок, що нині виставлені в системі для оренди або купівлі. Для цього необхідно авторизуватися на одному з акредитованих майданчиків.

Джерело: thepage.ua

Перегляди: 11
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/dohody-vid-prodazhu-zemli-cherez-prozorro-u-2023-roczi-perevyshhyly-1-mlrd-grn
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати