Досконалі обприскування навіть за недосконалих умов
Хвороби, шкідники, забур’яненість та дефіцити елементів живлення – це ті негативні фактори, що із року в рік спричиняють втрати врожайності культурних рослин. І єдиний шлях нівелювати їх – провести своєчасні обприскування. На жаль, погодні умови, в тому числі поточного агросезону, не завжди дозволяють отримати від обприскувань максимальну ефективність. Тому фахівці компанії Ukravit наголошують на важливості застосуванні ад’ювантів.
«Ідеальних погодних умов для обприскувань впродовж агросезону практично не буває, тож чекати на них, коли в «гарячу пору» кожен день на рахунку, – марна справа, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець – Саме тому ад’юванти стають незамінними помічниками аграріїв при обприскуванні посівів – особливо за несприятливих гідротермічних умов. Правильно підібраний ад’ювант підвищує ефективність обробок культур за рахунок виконання ряду завдань, як то: покращення проникнення та розтікання робочого розчину, збільшення площі покриття ним листового апарату, нівелювання негативних погодних чинників, зокрема зниження впливу на дієвість обробки ультрафіолетового випромінювання за рахунок зменшення швидкості випаровування препаратів тощо. Необхідними ад’юванти є при обробках контактними препаратами або під час обприскувань бур’янів, що мають потужні воскові нальоти або надмірне опушення. Окрім цього, такий прийом ще й дозволяє заощадити кошти на використовуваних засобах захисту рослин і мікродобривах, оскільки їхні непродуктивні втрати при застосуванні сумісно з ад’ювантом – мінімальні».
Щоб всі операції із захисту та підживлення посівів були ефективними за будь-яких умов, Олександр рекомендує додавати до робочого розчину органосиліконовий ад’ювант Інгрес (поліалкіленоксид модифікований гептаметилтрисилоксан). Високий вміст трисилоксану в препараті є ключовим фактором, що впливає на швидкість розповсюдження робочого розчину по листовій поверхні. Він дозволяє зменшити поверхневий натяг води/робочого розчину в 3,5 рази, до <20,5 мН/м (міліньютонів на метр), в той час як для води цей показник становить близько 73 мН/м.
Інгрес зменшує кут контакту крапель із поверхнею, що забезпечує розтікання та охоплення в декілька десятків разів більшої площі листового апарату. Одночасно, ад’ювант має високі пенетраторні властивості, тобто сприяє швидшому і кращому проникненню ЗЗР та МКД через продихи, що зменшує вплив факторів навколишнього природного середовища на якість обприскувань. При цьому ад’ювант неіонний, тобто не має заряду і, відповідно, не взаємодіє з молекулами пестицидів та агрохімікатів і не впливає на їх дію.