Українські аграрії наголошують на неприпустимості заборони імпорту зерна з України до деяких країн ЄС

Українські аграрії наголошують на неприпустимості заборони імпорту зерна з України до деяких країн ЄС
Фото: з відкритих джерел

УКАБ категорично не підтримує продовження дії обмежувальних заходів щодо імпорту пшениці, кукурудзи, ріпакового та соняшникового насіння з України до Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії, оскільки такі дії є дискримінаційними та безпідставними щодо української аграрної продукції,  та негативно впливають на економічне відновлення українських аграріїв під час війни.

У ЗМІ ширяться новини, що ЄС представило проєкт нової постанови про заборону імпорту агротоварів із України до п’яти сусідніх країн-членів ЄС, відповідно до якої обмеження будуть діяти до 15 вересня цього року. Однак, така пролонгація не зможе ні вирішити проблеми  місцевих ринків, ні покращити ситуацію локальних фермерів. 

УКАБ наголошує, що відповідні рішення мають  прийматися виключно після проведення детальних досліджень та консультацій з усіма країнами-членами ЄС, оскільки згідно останніх даних, деякі сусідні держави-члени ЄС, зокрема Польща, за рахунок імпорту більш дешевої української агропродукції змогли наростити свій експортний потенціал та внутрішню переробку, покращили позиції в галузі тваринництва та готової продукції. 

Крім того, ситуацію ускладнює саботаж “зернової угоди” зі сторони росії. За попередніми прогнозами, поточні кроки по забороні імпорту української агропродукції до ЄС можуть поглибити шантаж росіян щодо роботи “зернового коридору”. 

До того ж, у прийнятті рішень щодо продовження обмежень варто враховувати й те, що цього року Україна матиме менший експортний потенціал: прогнозується зменшення на третину обсягів експорту зернових та олійних культур з України до 46 млн тонн за рік.

УКАБ переконаний, що існуючі торговельні обмеження щодо української агропродукції в п’яти країнах ЄС варто скасувати. Натомість, варто провести відкритий конструктивний діалог між представниками української та європейської агроспільноти для пошуку компромісних рішень, що допоможуть ставати міцнішими як ЄС, так і Україні. 

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-agrariyi-nagoloshuyut-na-neprypustymosti-zaborony-importu-zerna-z-ukrayiny-do-deyakyh-krayin-yes
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати