Експорт до Польщі працює лише де-юре: трейдери повідомляють про затримки на кордоні

Експорт до Польщі працює лише де-юре: трейдери повідомляють про затримки на кордоні
Фото: з відкритих джерел

Організувати експорт сільськогосподарської продукції з України стає все складніше. Навіть якщо за офіційними документами ввіз дозволений, на практиці це здійснити не завжди можливо.

Про це AgroPortal.ua розповіли представники компанії Prisma Group — польського підприємства з офісом у Варшаві.

«Більше трьох років закуповуємо на українських заводах олію, шрот і імпортуємо на європейський ринок, але з такою проблематикою на кордоні з Польщею маємо справу вперше. Більшість переробних заводів зупинилися або зменшили виробничі потужності», — поділився Department Sales Prisma Group Антоній Ткачук.

Він додає, що велика кількість переробників аграрної продукції, з якими компанія працює напряму, зараз у складному економічному становищі, вони зупиняють свою діяльність через відсутність конкурентної ціни та труднощі з експортом.

“З боку країн ЄС не бачимо зацікавленості допомагати Україні. Так, якщо взяти до прикладу Польщу, то офіційно вона дозволила імпорт української олійної продукції з 02.05.2023 р. (після заборони від 15.04.23 р.), а де-факто усіма своїми діями на кордоні, ветеринарними, санепідеміологічними службами блокує постачання чи затягує час постачань”, – зауважує Ткачук.

На його думку, якщо розглянути китайський ринок, який останніми роками Україна активно напрацьовувала та вибудовувала відносини щодо збуту, ситуація там також складна через обставини, пов’язані з логістикою.

“Це на руку країні-агресору, яка в цей час активно продає свою готову продукцію на китайський ринок, що також впливає на формування ціни для виробників з України”, – продовжує представник Prisma Group.

«Незважаючи на всі обставини, українські виробники незламні, намагаються працювати, щоб зберегти робочі місця, тим самим підтримувати українську економіку у скрутний для країни час. Водночас наше підприємство активно працює над розширенням ринку збуту української продукції на території країн Європейського Союзу», — підсумував Антоній Ткачук.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksport-do-polshhi-praczyuye-lyshe-de-yure-trejdery-povidomlyayut-pro-zatrymky-na-kordoni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати