Експорт зерновим коридором зріс, але показники відвантажень досі нижчі за середні

Експорт зерновим коридором зріс, але показники відвантажень досі нижчі за середні
Фото: з відкритих джерел

За 45-ий тиждень роботи «зернового коридору» з 5 по 11 червня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 651,0 тис. т агропромислової продукції, що на 65% більше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому.

Про це повідомила асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).

Кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила 13 одиниць, що на 6 одиниць більше попереднього тижня. Ці судна завантажені, але вони ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху далі до клієнтів та очікують її.

Однак варто врахувати, що такі тижневі показники відвантажень залишаються нижче середніх за історію роботи «зернового коридору». Окрім того, за минулий тиждень інспекцію на вхід пройшло лише 7 суден, що є критично низьким показником.

Найбільші обсяги експорту протягом 45-го тижня роботи «зернового коридору» становили:

  • кукурудза (54% експорту за цей період);
  • пшениця (38%);
  • олія соняшникова (7%).

Українська продукція попрямувала в країни Азії (Ізраїль, Бангладеш, Китай та інші), Африки (Єгипет, Кенія) та Європи (Іспанія).

Всього з початку роботи «зернового коридору» з 1 серпня 2022 року по 11 червня 2023 року вдалося експортувати 31,6 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.

copy-copy-copy_61739488

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksport-zernovym-korydorom-zris-ale-pokaznyky-vidvantazhen-dosi-nyzhchi-za-seredni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати