Епіцентр планує викупити землі, які орендує для ведення агробізнесу

Про це Олександр і Галина Гереги розповіли в інтерв'ю LB.ua.

«Ми зараз на стадії переговорів із серйозними банківськими структурами, які можуть акумулювати великі кошти. Бо якщо відкрили шлюзи, то в принципі купляти землю потрібно», — сказав він.

Герега пояснив, що будівництво компанією власних елеваторів є одним із кроків, який полегшить отримання кредитів або випуск євробондів для отримання коштів.
«Чому ми збудували велике елеваторне господарство? Це основні засоби. Завтра, якщо ми захочемо або взяти велику позику або вийти на ті ж євробонди. Яка застава? Що ми скажемо? В нас є договори (оренди, — ред). Вибачте, це не ваша земля. Тому таким чином ми забезпечили основні засоби, які можуть бути заставою. Це вже початок великого бізнесу», — сказав Олександр Герега.

Він вважає, що Епіцентр має займатися тільки переробкою сільгосппродукції і всі зусилля має зосередити в цьому напрямку.

«Голландія вирощує 9 млн т зерна і з них отримує 100 млрд євро. Ми маємо 50 млн т експорту, отримуємо з них 12 млрд євро», — додав Герега.

Галина Герега зауважила, що Епіцентр вже продає борошно власного виробництва у своїй мережі.

При цьому Олександр Герега як народний депутат не голосував за відкриття ринку землі. За його словами, він під час голосування перебував на лікарняному, крім того, за його словами «аграрії проти цього» через недосконалість механізмів введення земельного ринку.

Земельний банк групи Епіцентр складає 160 тис. га, за цим показником група компаній Герег входить до топ-10 найбільших агрохолдингів України.

Джерело: НВ

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український агрохолдинг інвестує €100 млн в будівництво комплексу з виробництва яєць в Латвії

Компанія Gallusman, що входить в українську групу Ovostar Union, планує будівництво в Латвії комплексу з виробництва яєць у партнерстві з європейською енергетичною компанією ADVEN. Про це повідомили в Ovostar, пише НВ.

Очікується, що новий виробничий комплекс буде експортувати до 90% своєї продукції. Експортними продажами буде займатися латвійська дочка Ovostar Union — компанія Ovostar Europe, яка з 2015 року співпрацює з торговими партнерами групи в країнах ЄС. Мета компанії Ovostar Union — вихід на нові ринки Європи та Близького Сходу, сказано у повідомленні.

Реалізація проєкту принесе латвійській економіці близько 100 млн євро інвестицій і 200 нових робочих місць.
Проєкт знаходиться на стадії оцінки потенційного впливу нового виробництва на навколишнє середовище. Експертиза має бути завершена до кінця поточного року, а початок будівельних робіт заплановано на 2021 рік.

«Новий комплекс з виробництва яєць буде ефективним і екологічним. Всі відходи утилізуються, щоб знизити потенційний негативний вплив на навколишнє середовище. Безвідходне виробництво призведе до зниження викидів CO2, що є позитивним як з екологічної, так і з економічної точки зору», — заявив бізнес-девелопер компанії ADVEN Latvia Крістапс Грейданс.

Довідка:

Група компаній Ovostar Union — один із провідних українських агрохолдингів, що спеціалізується на виробництві яєць, сухих і рідких яєчних продуктів. Оборот групи за 2019 рік досяг $104 млн, частка на ринку яєць в останні роки коливалася від 14 до 17%. Провідна ТМ компанії — Ясенсвіт.

ADVEN — провідний постачальник у сфері енерго- та водопостачання в країнах Північної Європи та Балтії, надає послуги генерації пари, холодного і гарячого водопостачання, а також рішення по оптимізації, що дозволяють підвищити ефективність використання енергетичних, водних і матеріальних ресурсів. Річний оборот компанії перевищує 216 млн євро. В управлінні компанії знаходиться понад 300 об'єктів, загальна потужність яких досягає 1900 МВт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Для стабілізації цін на борошно ПАТ «Аграрний фонд» здійснив переробку 31,4 тис. тонн зерна

З метою стабілізації цін на борошно та недопущення зростання цін на основний продукт харчування ПАТ «Аграрний фонд» з початку поточного року здійснив переробку 31,4 тис. тонн зерна пшениці, з яких 14.3 тис тонн були перероблені в квітні поточного року. Про це повідомила прес-служба ПАТ «Аграрний фонд».

Згідно зі спільним рішенням з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, яке було прийняте наприкінці березня 2020 року щодо забезпечення достатньої кількості на внутрішньому ринку, для продовження переробки зерна ПАТ «Аграрний фонд» здійснює переміщення додаткових обсягів зерна – на переробні підприємства Запорізької, Дніпропетровської, та Одеської областей. В планах фонду здійснити переробку понад 20 тос. тонн зерна пшениці до закінчення маркетингового року.

Нагадаємо, що в березні 2020 року ПАТ «Аграрний фонд» для недопущення зростання цін було прийнято рішення відправити на переробку 40 тис. тонн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

Фінансові програми на купівлю техніки VERSATILE

Компанія «Версатайл Україна» пропонує цілий ряд фінансових інструментів для вигідного та зручного придбання сільськогосподарської техніки VERSATILE — кредити з пільговими відсотковими ставками, оренда з правом викупу, трейд-ін.

Кредити з пільговими відсотковими ставками

У співпраці з багатьма українськими банками «Версатайл Україна» пропонує вигідні умови для кредитування та лізингу. Партнерами «Версатайл Україна» є банки: Креді Агріголь Банк, Банк Південний, Глобус Банк, ПриватБанк, УкрГазБанк, ПроКредит Банк і КредоБанк. Ознайомитися з повним списком банків-партнерів і умовами надання кредитів можна на сторінці Versatile 

Переваги кредитування:

 1. Надання кредитів із пільговими відсотковими ставками — компанія «Версатайл Україна» компенсує банку частину відсотків;

 2. Можливість вибору банку і відповідних умов кредитування;

 3. Перший внесок від 0%;

 4. Термін кредитування — до 5 років;

 5. Ставка від 0% річних у гривні;

 6. Швидке прийняття рішення про надання кредиту;

 7. Можливість сезонного графіка погашення.

Оренда з подальшим викупом

Даний вид фінансування передбачає передачу техніки VERSATILE клієнту за договором оренди з правом викупу. Вартість техніки, орендні платежі та викупна вартість фіксуються в момент підписання договору. Орендар щомісячно сплачує орендну плату, яка йде в рахунок погашення викупної вартості. В результаті, до кінця дії договору, клієнт викуповує техніку і перетворюється з орендаря у власника. Необхідною умовою є страхування техніки.

Переваги оренди з правом викупу:

 1. Не потребує вилучення з обороту великих сум;

 2. Укладення договору безпосередньо з компанією-продавцем техніки, без залучення фінансових установ;

 3. Немає потреби в заставі, тому що орендована техніка і є предметом застави;

 4. Можливість тестування техніки та сервісних можливостей до моменту передачі права власності.

Програма трейд-ін (Trade-In)

Трейд-ін — це обмін старої техніки на нову техніку VERSATILE з доплатою. Ця програма дозволяє досить швидко оновити парк сільськогосподарської техніки без зайвого клопоту. Спочатку проводиться оцінка вашої старої техніки фахівцями компанії-продавця, після чого вам повідомлять, яку суму вам необхідно буде доплатити, щоб отримати обрану нову техніку.

Переваги програми трейд-ін:

 1. Немає необхідності витрачати свій час і ресурси на пошук покупця для своєї старої техніки;

 2. Не потрібно чекати продажу своєї старої техніки, щоб отримати нову;

 3. Відсутність ризиків, пов'язаних із продажем б/в техніки та ймовірністю укладення угоди з нечесним покупцем;

 4. Можливість укладення договору безпосередньо з компанією-продавцем техніки, без залучення фінансових установ.

Також діють спеціальні пропозиції на купівлю комбайнів:

 1. Знижка 10% на всі комбайни VERSATILE детальніше

 2. Кредит під 0% на комбайни VERSATILE детальніше

З усіх питань придбання техніки VERSATILE звертайтеся за телефонами +38 044 596 55 28, +38 098 675 47 11 або до офіційних дилерів, зазначених на сайті.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

"Укрспирт" збільшив прибуток майже в три рази

За перший квартал 2020 року чистий прибуток ДП «Укрспирт» склав 9 млн 284 тис. гривень, що на 151% перевищує відповідний показник за аналогічний період минулого року. У фінансовий результат не входять дані щодо сировини для антисептиків, яку почали виробляти на заводах підприємства у квітні. Про це повідомив в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун, передає прес-служба підприємства.

«За перші три місяці 2020 року чистий прибуток “Укрспирту” склав майже 9,3 мільйона гривень. У порівнянні з тогорічним результатом за перший квартал — 3,7 мільйона гривень — відбулося зростання у три рази. Також підприємство за перший квартал сплатило на 64% більше податків у державний бюджет, порівняно з першим кварталом 2019-го. До такого фінансового результату призвела, зокрема, детінізація галузі. Вплинув і новий спрощений механізм купівлі спирту, який ми запровадили наприкінці березня для ФОПів та юросіб. Завдяки йому, за останні 10 днів березня були укладені 150 договорів та відвантажені 3510 літрів спирту. І хочу наголосити, що в цей фінансовий результат не входить виробництво сировини для антисептиків, адже ми розпочали його на початку квітня, після введення законодавчих змін», — повідомив Сергій Блескун.

Зазначимо, у першому кварталі 2020 року ДП «Укрспирт» було сплачено 153 млн 316,97 тис. грн податків, а у першому кварталі 2019 року – 93 млн 248,8 тис.грн податків. Тобто, відбулося зростання на 64,42% порівняно з аналогічним періодом торік. Щодо показників реалізації, то у 1 кварталі 2020 року державним підприємством було реалізовано 1 млн 469,96 тис. декалітрів спирту, а у 1 кварталі 2019 році - 1 млн 148,41 тис. декалітрів спирту. Зростання склало 28%.

Фінансовий результат ДП «Укрспирт» за перший квартал втричі перевищив тогорічний показник

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

"Кернел" вперше завантажив танкер соняшниковою олією одночасно з причалу і з води

Як пише ЦТС, таку інформацію сьогодні підтвердили в компанії.

У завантаженні судна Hulda Maersk брав участь річковий танкер UBC Amosov компанії United Barge Company. У "Кернел" сьогодні уточнили, що UBC Amosov виконав три рейси з терміналу " Ніка-Тера до причалу Дніпро-Бузького порту. Тут за допомогою спеціальних рукавів на Hulda Maersk було подано 8 тис. т олії. Решта 27 тис. т були завантажені з причалу.

"Технологія перевалки з борту на борт - не нова, але знакова для нас саме в наливні вантажі. Це перший проект, який ми втілили разом з нашими партнерами. Нове річкове судно забезпечила компанія United Barge Company. Команда Ніка-Тери максимально сприяла нам, швидко завантаживши всі три рейси UBC Amosov, а також допомогла розробити індивідуальний план швартовних операцій. При цьому перевантаження в портах координував судовий агент Stark Shipping. Зараз розглядаємо можливість подальшого використання наливних барж. Такий спосіб завантаження може бути ефективним з точки зору фрахту. Він дає можливість для оптимальної утилізації великих морських танкерів та їх завантаження до повної опади у неглибоких портах, за рахунок чого скорочуються витрати на морську логістику", - прокоментував головний трейдер олії і шроту "Кернел" Андрій Паладій.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.