Імпорт сої до України опускає ціни на внутрішньому ринку

Імпорт сої до України опускає ціни на внутрішньому ринку

Різке зростання внутрішніх закупівельних цін та дефіцит пропозицій від виробників змусили українську компанію-переробника імпортувати партію бразильської сої для забезпечення своїх потужностей сировиною.

Пологівський МЕЗ, що є третім за обсягом переробником сої в Україні, придбав 20 тис т бразильської сої з поставкою в травні-червні у порт Бердянськ, що на 2 місяці забезпечить роботу підприємства з потужністю 600 т/добу.

Бердянський морський торговий порт вперше за 17 років працює з імпортованими вантажами, а соєві боби Україна ще жодного разу не імпортувала. Вже розвантажене перше судно обсягом 5100 т, увійшло в порт друге з 6000 т сої, а третє прибуде на початку червня.

Україна, що є найбільшим європейським експортером сої, через внутрішній дефіцит суттєво перевищила традиційний обсяг імпорту, що складає лише 5 тис т на рік. Збільшення в поточному сезоні експорту сої з України до 2,6 млн т зменшило запаси сировини в країні.   

Минулого тижня ще один переробник запросив про імпорт 30 тис т сої з Аргентини, щоб виконати свої зобов’язання з продажу шроту та олії.

За рік Україна скоротила виробництво сої на 23% до 3,7 млн т. На початку травня її запаси складали 576 тис т в порівнянні з 1,5 млн т в цей період рік тому. При цьому на складах переробників зберігалося лише 140 тис т бобів. Проте фактичні запаси сої можуть виявитися нижчими, ніж офіційні дані.

Внутрішні ціни на сою виросли на 27% до 12600 грн/т або 467,47 $/т в порту внаслідок низьких запасів та падіння курсу гривні відносно долара. Тоді як бразильська соя кращої якості з протеїном 43-45% з поставкою в українські порти буде коштувати 390-400 $/т, а аргентинська з протеїном 38-40% – приблизно 390 $/т. Тому купувати імпортну сою вигідніше, ніж українську.

Учасники ринку побоюються, що подібні імпортні закупівлі, нехарактерні для України, можуть стати звичною практикою, якщо у 2020/21 МР виробництво сої залишиться низьким навіть після скасування владою «соєвих правок».

Соєю в Україні засіяно 1,4 млн га, тому її врожай у 2020/21 МР знизиться до 3,4 млн т. Проте вітчизняні переробники можуть віддати перевагу дешевшій південноамериканській сої, а не платити високу ціну за українські боби.

Джерело: graintrade.com.ua

 

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/import-soyi-do-ukrayiny-opuskaye-ciny-na-vnutrishnomu-rynku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Квітня

    Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність

    Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі вичерпання запасів та переходу трейдерів на новий урожай

    Українське продовольство: європейський ринок утримали, хоча без експортних обмежень не обійшлося

    Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

    Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

    Міністра аграрної політики Миколу Сольського звільнили з-під варти під заставу

    Мінагрополітики відновить дотації фермерам на землю та за утримання худоби

    Після тривалої паузи запустився Сумихімпром

    Як змінилися ціни на яблука, полуницю та банани

    Бізнес пропонує “обнулити” земельні питання: володієш три роки – претензій до тебе немає

    БІЛЬШЕ НОВИН