Indigo та IFC розпочинають в Україні «пілот» з вуглецевого землеробства

Indigo та IFC розпочинають в Україні «пілот» з вуглецевого землеробства
Фото: з відкритих джерел

Indigo Agriculture Europe GmbH та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) розпочинають партнерство для вивчення можливостей розвитку вуглецевого землеробства в Україні.

Організації спільно підготують початкове техніко-економічне обґрунтування для вивчення місцевих агрономічних факторів та економіки аграрних підприємств. Результати ТЕО стануть основою для прийняття рішення щодо залучення українських виробників до пілотного проекту з вуглецевого землеробства у 2022 році, говориться у повідомленні Indigo Agriculture.

«Вуглецеве землеробство означає запровадження та адаптацію відновлювальних (регенеративних) методів господарювання, які можуть зменшити викиди основних парникових газів від агровиробництва, а також отримання двоокису вуглецю з атмосфери та збереження його в ґрунті. Документальне оформлення змін у методах господарювання, а також оцінка та моделювання їх впливу на зміну клімату, дасть можливість сільгоспвиробникам, які беруть участь у зареєстрованих програмах вуглецевого землеробства, генерувати та продавати вуглецеві кредити, і в такий спосіб отримати нове джерело доходу, одночасно допомагаючи сільському господарству стати частиною рішення проблеми зміни клімату», — пояснюють організатори.

Як зазначається, вуглецева програма Indigo є першою подібною ініціативою в Європі, яка використовує нову методику Верифікованих Вуглецевих Стандартів (VCS), затверджену Verra. Ця методика є унікальною, оскільки дає можливість кількісно оцінити як скорочення викидів основних парникових газів від сільськогосподарського виробництва, так і збільшення обсягів збереженого в ґрунті органічного вуглецю в результаті використання регенеративних сільськогосподарських практик. Дотримання методики VCS підтверджує достовірність усіх вуглецевих кредитів, отриманих шляхом впровадження цих методів, які по суті є винагородою для агровиробників, що запроваджують методи вуглецевого землеробства. Інтерес до цих інновацій вже виявили такі компанії, як Barclays, JP Morgan, Maple Leaf Foods та Ralph Lauren Corporation, які взяли на себе зобов’язання придбати перші верифіковані сільськогосподарські вуглецеві кредити.

«Партнерство між IFC та Indigo впроваджується в рамках проєкту IFC «Розвиток кліматично-орієнтованого сільського господарства в Україні», що реалізується за фінансування Міністерства фінансів Австрії. Успіху цього партнерства сприятимуть також знання та досвід Indigo, отримані нею під час розробки програми зі скорочення викидів парникових газів у США, яка зараз проходить експериментальне випробування в Німеччині», — додають в компанії.

Рішення про початок цього партнерства також підтверджує той факт, що Україна має одну з найбільших можливостей серед усіх країн Європи для збільшення потужності поглинання природного вуглецю, додали в Indigo Agriculture.

«Спільно з IFC ми будемо використовувати знання, отримані в рамках цього партнерства, для формування обґрунтованого бачення того, як вуглецеве землеробство може розвиватися в Україні, а також можливостей для впровадження повної програми Indigo Carbon, яка винагороджує виробників за отримання перевірених даних на викиди вуглецю у сільському господарстві. Це також доповнить роботу, яку ми вже проводимо в Україні, в рамках якої ми пропонуємо сільгоспвиробникам біологічні рішення для підвищення ефективності використання води та поживних речовин, що також відіграє важливу роль у збагаченні ґрунту», — прокоментував керівник Indigo Agriculture Europe Георг Горес.

У свою чергу керівник регіональної програми по роботі з фінансовими інститутами, Європа та Центральна Азія, IFC Вітторіо Ді Белло заявив, що одним із стратегічних пріоритетів IFC в Україні є забезпечення доступу аграрного сектору країни до фінансових ресурсів.

«Співпраця з Indigo Agriculture Europe допоможе створити передумови для вуглецевого землеробства як ринкового стимулу для розвитку фінансування для кліматично-орієнтованого сільського господарства. Ці зусилля сприятимуть адаптації сектору до зміни клімату, одночасно підвищуючи конкурентоспроможність аграрної галузі на світовому ринку та поширюючи використання кліматично-оптимізованих сільськогосподарських методів в Україні», — додав він.

Довідка: Indigo Agriculture (США) підвищує рівень прибутковості сільськогосподарських виробників, сприяє екологічній сталості та покращенню стану здоров’я споживачів за рахунок використання природної мікробіології та цифрових технологій. Наукові відкриття та цифрові платформи компанії приносять користь зацікавленим сторонам у всій сільськогосподарській екосистемі, включаючи десятки тисяч сільгоспвиробників на мільйонах акрів. У 2019 році компанія запустила «Indigo Carbon» — науково обґрунтовану програму, яка надає сільськогосподарським виробникам нове джерело доходу у вигляді верифікованих сільськогосподарських вуглецевих кредитів.

Джерело: agroportal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/indigo-ta-ifc-rozpochynayut-v-ukrayini-pilot-z-vugleczevogo-zemlerobstva
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН