Майже всі культури цьогоріч були збитковими – фермер

Майже всі культури цьогоріч були збитковими – фермер
Фото: з відкритих джерел

Серед проблем, які турбують українських фермерів, найболючішою наразі є низькі ціни на зерно. Про це розповіли фермери з Вінниччини Олександр Колотуцький та Сергій Огородник в коментарі Kurkul.com.

«Ніхто не думав, що ми будемо банкрутами при врожайності пшениці у 8 т/га, коли в радянські часи за 3,5 т/га давали героя. Щодо решти культур, то майже всі вийшли збитковими, окрім цукрового буряка. Він залишається високомаржинальним. Другим за прибутковістю у нас вийшов ріпак, хоча ми не розраховували на цю культуру», — поділився Олександр Колотуцький.

Він додав, що варіантів продажу було небагато. Але він змушений був збути весь ріпак та частину пшениці. За ці кошти купили насіння, дизпальне, агрохімію на осінню посівну, а також закрили невідкладні статті витрат, такі як зарплата співробітників, податки, плата за землю.

«Пшеницю ми встигли вивезти в Ізмаїл. Зараз я вважаю, що продали ще й за хорошу ціну — 7 200 грн/т. Нам пощастило, що наші машини не стояли в порту і ми не мали додаткових витрат на логістику. Ріпак здали на місцеві вінницькі переробні підприємства. Ми й зараз хвилюємось, що буде з цінами. Ми утримуємо садочок, у нас працюють люди, тому боїмось чи зможемо утриматись на плаву з такими цінами», — розповів фермер.

Зі свого боку, Сергій Огородник зазначив, що не може продати вирощене зерно, бо ціни нижчі собівартості. Тому посівну-2023 планував сіяти без мінеральних добрив.

Він розумів на що йде, бо якщо зменшити кількість добрив, то скорочується врожайність. Менший врожай — менші прибутки.

«Я планував сіяти без добрив, хоча розумів всі наслідки. Але потім мені зателефонували з The Howard G. Buffett Foundation та компанії LNZ Group і надали величезну допомогу — карбамід. Я довгий час працюю в сільському господарстві і не вірив, що таке можливо, тому, що ніхто ніколи нам нічого не давав. Мало того — це допомога напряму з рук фонду в руки аграріїв, минаючи всі корупційні складові. Тому величезна подяка», — розповів Сергій Огородник.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/majzhe-vsi-kultury-czogorich-buly-zbytkovymy-fermer
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати