Масло в Україні й надалі дорожчатиме, а виробництво спредів зростатиме

Масло в Україні й надалі дорожчатиме, а виробництво спредів зростатиме
Фото: з відкритих джерел

Ціна вершкового масла на європейському ринку демонструє стрімке зростання. Якщо ще недавно з ЄС в Україну завозили великі обсяги товару, то тепер трейдери вже подумують закуповувати український товар для ЄС, повідомляє ІНФАГРО.

І це не дивно, адже собівартість імпорту, наприклад, польського масла зараз уже перевищує позначку 205 грн/кг. Не дешевший теоретичний імпорт товару і з Білорусі. Загалом, нові контракти на імпорт трейдери укладати перестали. В Україні знайти масло 82% по 165 грн/т ще можна. Але в основному оператори виставляють товар на продаж за ціною, вищою за 175 грн/т.

Таким чином, українське масло виявилося дешевшим, ніж у всіх наших сусідів і не тільки. А це означає, що найближчим часом укладатимуться експортні контракти.

Тобто масло в Україні й надалі дорожчатиме. До інших факторів приєднається сезонне скорочення випуску товару. За офіційною статистикою виробництво масла в Україні за три квартали зменшилося на 12%, до 58,8 тис. т (насправді цифра навіть менша). У найближчі місяці падіння виробництва посилиться ще й через відмову операторів від сушіння молока через значне подорожчання газу.

На тлі дорожнечі молочних жирів в Україні стабільно зростає випуск спредів та інших рослинно-вершкових сумішей. Але все одно за три квартали такої продукції вироблено менше, ніж за аналогічний період минулого року. Але у четвертому кварталі випуск спредів має значно збільшитись.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/maslo-v-ukrayini-j-nadali-dorozhchatyme-zrostaye-vypusk-sprediv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1