МХП Косюка викупив частину своїх боргів за 85% від номіналу

МХП Косюка викупив частину своїх боргів за 85% від номіналу
Фото: з відкритих джерел

Компанія “Миронівський хлібопродукт” (MHP SE) Юрія Косюка, один з найбільших аграрних холдингів України, викупила майже третину своїх євробондів із погашенням у травні 2024 року за 85% від номіналу. Про це йдеться в повідомленні MHP на ірландській біржі Euronext.

“10 листопада 2023 року, згідно з умовами меморандуму про тендерну пропозицію, власникам облігацій […] буде виплачено компенсацію в розмірі $850 за кожні $1000 основної суми облігацій”, – йдеться в розміщеному вчора біржовому повідомленні.

Облігації, викуплені в рамках тендерної пропозиції, будуть анульовані.

Після операції загальна сума випуску євробондів скоротиться з $500 млн до $349 млн.

Наприкінці вересня стало відомо, що MHP SE бере кредит на суму до $400 млн, щоб рефінансувати євробонди-2024 на суму $500 млн. Тоді ж компанія запропонувала власникам достроково продати облігації, і частина з них пристали на пропозицію.

Миронівський хлібопродукт (МХП) – найбільший виробник курятини в Україні й експортер цієї продукції в ЄС. За даними компанії, вона займає понад 55% українського ринку виробництва курятини та 35% її споживання. МХП представлений торговими марками “Наша Ряба”, “Легко”, “Бащинський”. Юрій Косюк через компанію WTI Trading Limited володіє 59,7% акцій МХП. Основні потужності групи розташовані в Україні, також вона має фабрики в Словенії, Сербії, Хорватії й Боснії та Герцеговині (через Perutnina Ptuj).

Група має у своєму портфелі ще два випуски, але з пізнішим терміном погашення: облігації-2026 на $550 млн під 6,95% і облігації-2029 на $350 млн під 6,25%.

За даними Опендатаботу, п’ять підприємств МХП входять до десятки найбільш дохідних компаній агросектору. Йдеться про Вінницьку птахофабрику, Миронівську птахофабрику, Зернопродукт МХП, Урожай та Оріль-Лідер. Саме на ці підприємства припадає левова частка сукупного доходу топу компаній за показниками минулого року — 65%, або 63,2 млрд грн.

Джерело: biz.liga.net

Перегляди: 254
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/mhp-kosyuka-vykupyv-chastynu-svoyih-borgiv-za-85-vid-nominalu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1