Мінагрополітики ініціюватиме розширення програми компенсацій для зрошувальних проєктів

Мінагрополітики ініціюватиме розширення програми компенсацій для зрошувальних проєктів
Фото: з відкритих джерел

Про це міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко повідомив під час робочого візиту на Одещину.

«Міністерство аграрної політики вперше за часів незалежності ініціювало програму підтримки аграріїв, які працюють на меліорованих землях та підтримку для вітчизняних компаній, що спеціалізуються на виробництві меліоративного обладнання. Сьогодні на власні очі переконався, наскільки якісно українські аграрії впроваджують у себе вітчизняні інноваційні технології зрошення, зокрема крапельне зрошення з повною автоматизацією всіх виробничих процесів та широкозахватні дощувальні машини для українських аграріїв. Ці новації дозволяють мінімізувати використання води та електроенергії, диференційовано подавати і воду, і добрива. Причому, вони не поступаються ні ізраїльським, ні американським компаніям, які є лідерами на ринку», – підкреслив Роман Лещенко.

За словами Міністра, пілотні проєкти з впровадження вітчизняних меліоративних систем українськими аграріями реалізовано на лівому березі Дністровського лиману, в межах Біляївського та Овідіопольського районів Одещини, де розташована  Нижньодністровська зрошувальна система. Паралельно Міністерство працює разом з ЄБРР над інвестиційним проєктом із модернізації та ремонту магістральних каналів і насосних станцій на самій системі.

«Ми рухаємося на двох рівнях: перший – це приватні інвестиції у внутрішньогосподарські системи з пріоритетом на вітчизняних виробниках меліоративного обладнання, другий – інвестиції держави в міжгосподарську мережу. Наступний етап – ухвалення в листопаді закону про ОВК та запуск в т.ч. на Одещині у наступному році відповідних об’єднань водокористувачів, з масштабуванням приватних інвестиції аграріїв і як наслідок запуск спільного проєкту ЄБРР та Мінагрополітики щодо відновлення 45 тис. га на Нижньодністровській зрошувальній системі», – розповів Роман Лещенко.

Важливі завдання влади на найближчий час, за його словами, – стимулювання реалізації інвестпроєктів шляхом відповідної підтримки через Державне агентство водних ресурсів України; здешевлення вартості електроенергії для аграріїв (шляхом переходу з другого класу, який є економічно немотивованим, на перший), а також подальша підтримка аграріїв, які використовують меліоровані землі.

Так, днями вже ухвалено відповідну Постанову КМУ. Вона передбачає механізм спрямування коштів у розмірі до 25 % вартості витрат (без урахування податку на додану вартість) за введені в експлуатацію зрошувальні системи. «І ми продовжимо ініціювати ще більше розширення програми компенсацій для зрошувальних проєктів. Вони вже довели свою очевидну ефективність та економічну доцільність на півдні України. Держава й надалі стимулюватиме збільшенні зрошуваних площ на території областей та сприятиме локалізації виробництва меліоративного обладнання на території України», – підкреслив міністр.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minagropolityky-inicziyuvatyme-rozshyrennya-programy-kompensaczij-dlya-zroshuvalnyh-proyektiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН