186395

На Полтавщині горять пшеничні поля та комбайни

Зокрема, у селі Максимівка Піщанської громади загорілося пшеничне поле, на якому ще не завершили косовицю та обмолот зерна. Як повідомили власкору "Голосу України" у прес-службі Головного управління ДСНС в області, червоного півня там приборкували вогнеборці ДСНС і двох підрозділів місцевої пожежної охорони з села Піщане та селища Градизьк. Вогонь вони загасили. Однак до того спопеляючим полум'ям, поширенню якого сприяла неймовірна спека, було знищено 4,7 гектара пшениці на корені та 25 гектарів пожнивних решток.

А поблизу села Чорбівка Кобеляцької громади вже надвечір загорівся зернозбиральний комбайн "Class" приватного сільськогосподарського товариства. За попередньою інформацією, комбайнер повертався з поля вже після завершення робочого дня. І саме під час руху виникло загорання. Спочатку чоловік намагався ліквідувати його самотужки за допомогою вогнегасника. Однак зробити це йому не вдалося. Тож на підмогу викликали вогнеборців Білицької місцевої пожежної охорони, котрі загасили вогонь (на знімках).

Розміри завданих збитків та причини пожеж в обох випадках з'ясовують фахівці відповідних служб і правоохоронці.

Джерело: Голос УкраїниНа Тернопільщині побудують сучасний тваринницький комплекс

Одне з найбільших сільськогосподарських підприємств Тернопільської області — ТОВ «Україна» в 2021 році розпочне будівництво нового сучасного тваринницького комплексу ВРХ молочного напрямку потужністю 3800 голів, 1500 корів та 50 тонн молока екстракласу щоденно.

Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Тернопільської ОДА.

Відзначається, що виробництво розширюється за рахунок власних інвестицій. Наразі  «Україна» веде два нових будівництва — елеватор біля насіннєвого заводу та комбікормовий завод.

Джерело: agroportal.uaБілорусь потроїла експорт вершкового масла до України

За п’ять місяців нинішнього року Білорусь експортувала до України 2,3 тис. тонн вершкового масла, що втричі більше, ніж у січні-травні 2020 року.

Про це свідчать оперативні дані Белстату.

Вартість білоруського експорту до України склала $ 10,4 млн, що у 2,8 раза більше, як порівняти з показником за п’ять місяців минулого року.

Загальний обсяг експорту білоруського вершкового масла за п’ять місяців зріс на 23,9% проти аналогічного періоду минулого року — до 31,48 тонн. У грошовому еквіваленті це $ 148,7 млн (+18,1%, як порівняти з січнем-травнем минулого року).

Частка Росії у ньому становить 86,2%, або 27,1 тис. тонн масла (+15,4%). У грошовому еквіваленті експорт до РФ за п’ять місяців зріс на 10,6% — до $ 128,6 млн.

Джерело: milkua.infoУрожайність ярих пшениці і ячменю може досягти 6,5 т/га в цьому сезоні – аналітики

Про це свідчать дані аналітичної довідки агрометеорологічних умов і стану посівів сільгоспкультур НААН.

У першій декаді липня переважала нестійка погода, яка характеризувалася високим температурним режимом з нерівномірними локальними зливами, особливо в північних, південних і східних областях. Опади різної інтенсивності, часто у вигляді злив зі шквалами, грозами, градом спостерігалися протягом 1-6 днів майже на всій території країни.

«Такі погодні умови були в цілому задовільними для формування врожаю ранніх та розвитку пізніх сільськогосподарських культур. Разом з тим, сильні зливи і град місцями привели до локального вилягання посівів і «стікання» зерна ранніх зернових культур, а також до поширення грибкових захворювань, а спекотна погода, при наявності задовільного вологозабезпечення рослин, зумовила прискорення розвитку всіх пізніх сільгоспкультур», – відзначили в НААН.

Згідно з повідомленням, рослини пшениці ярої знаходяться у фазах «дозрівання-рання воскова стиглість». Прогнозована врожайність може становити від 4,1 до 6,5 т/га в залежності від технології вирощування. Ярий ячмінь знаходяться в фазі «дозрівання», прогнозована врожайність може становити від 4,5 до 6,5 т/га. На півдні України розпочато збір цієї культури. Овес в фазі «дозрівання зерна», прогнозована врожайність може становити від 4,5 до 7 т/га в залежності від технології вирощування. Стан посівів культур оцінюється як добрий.

У рослин ріпаку озимого завершується фаза «дозрівання насіння». Стан посівів переважно добрий. У південних областях розпочато його прибирання.

Крім того, у кукурудзи на півдні, місцями в центральних областях почалася фаза «викидання волоті», в східних областях на ранніх посівах – фаза «цвітіння волоті», на решті території країни – фаза «листоутворення» (11-19 листків). Стан посівів переважно добрий. Гречка в фазі «цвітіння», просо – фази «викидання волоті» і «формування зернівок». Стан посівів переважно добрий. На деяких площах відзначається вилягання рослин.

За словами аналітиків, у рослин гороху на більшості площ відзначаються фаза «дозрівання бобів», на пізніх посівах «цвітіння». На півдні країни місцями спостерігається вилягання посівів від злив і сильного вітру. У південних областях розпочато збір цієї культури.

«У сої відзначаються фази «цвітіння» і «формування бобів». На посівах соняшнику тривають фази «утворення суцвіття», на окремих площах почалася фаза «цвітіння». Стан рослин переважно добрий», – прокоментували в НААН.

 

Джерело: latifundist.com

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні зареєстровано 1229 земельних угод

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що станом на сьогодні укладено 1229 угод у рамках чинного ринку землі. 

Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 3871 нотаріус. Всього заяв – 4323, із них погоджено 3777, у черзі на розгляд – 44, відмову отримали 503.
Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.

Довідково:

1 липня Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко офіційно оголосив старт ринку землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі. 

в україні зареєстровано 1229 земельних угод

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Запорізька агрокомпанія провела податкову аферу на 4,6 млн грн

Про це повідомляє Головне управління ДПС у Запорізькій області.

«Експортери сільгосппродукції здійснювали придбання товарів через низку посередників з ознаками фіктивності, які, в свою чергу, перераховували безготівкові кошти на адресу підприємства, що має податкову пільгу зі сплати ПДВ, у якості фінансової допомоги. У подальшому кошти переводились імпортерам вживаного одягу, який фактично реалізовувався за готівкові кошти. Таким чином, отримані готівкові кошти спрямовувались на закупівлю сільгосппродукції», — йдеться в повідомленні.

Зауважимо, що загальна сума операцій склала близько 30 млн грн. Працівники податкової служби упередили протиправне відшкодування з бюджету ПДВ на загальну суму 4,6 млн грн.

«Наразі в рамках кримінального провадження за ч.1 ст.205−1, ч.2 ст. 222, ч.2 ст. 15, ч.4 ст. 190 КК України (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом, підроблення документів) співробітники Головного управління ДФС у Запорізькій області проводять слідчі дії», — підсумували у відомстві.

Джерело: Agravery.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.