На Прикарпатті фермери вирощують голландські кавуни

На Прикарпатті фермери вирощують голландські кавуни
Фото: з відкритих джерел

Перший урожай кавунів голландського гібридного сорту зібрали на полях Калуської громади, що на Івано-Франківщині, фермери Ігор та Інна Федосієнки, які переїхали на Прикарпаття із Куп’янського району Харківської області. Як рятували бізнес після початку повномасштабної війни, в чому особливість голландських кавунів і чому на Франківщині вирощувати баштанні важче, ніж на Харківщині, Ігор та Інна розповіли Суспільному.

Після початку повномасштабної війни подружжя Федосієнків спершу переїхало в Бровари, а згодом, у березні 2023 року, — на Івано-Франківщину. Нині село на Харківщині, в якому фермери вирощували овочі борщового набору й кавуни, вільне від військових РФ, проте розташоване близько до лінії фронту, розповідає Інна Федосієнко. З її слів, землю для висадки культур неподалік Калуша обрали випадково.

“Ми просто повз проїжджали, побачили. Тут була гарна соя. Нам сподобалася ця земельна ділянка. Ми дізналися, чия вона, і взяли цю землю в суборенду. Вирішили тут посадити кавуни”, — говорить Інна.

За її словами, до початку повномасштабної війни сім’я Федосієнків вирощувала культури на 1 000 га землі. У Калуському районі мають 35 га, на двох — висадили кавуни голландського гібридного сорту.

“Цей кавун є тільки в нас, в Україні. Тобто це — ексклюзив. Все насіння минулого року наше підприємство викупило. Тому що, не знаю, з якихось причин голландська фірма більше цей сорт в Україну не постачає”, — продовжує Інна Федосієнко.

Для Івано-Франківщини фермери обрали ранньостиглий сорт, адже тут, зі слів Інни Федосієнко, —вологий і холодний клімат. Крім того, ділянку з кавунами спеціально обсадили смугами кукурудзи, щоб захистити баштани від сильних вітрів.

“У Харківській області все-таки клімат трохи спекотніший. У нас ти просто насінину кинув у землю, пригорнув, і вона росте. Ти його тільки поливаєш і все. Тут ми нарізали гребінь, поклали чорну плівку, щоб трошки підігріти ґрунт, бо ніхто ж не знав, яким буде літо: чи спекотним, чи ні. І таким чином ми зробили йому більш комфортні умови, і врятували його від замокання”, — розповідає Інна Федосієнко.

Достигає кавун декілька місяців.

“Головна “фішка” наших кавунів у тому, що ми орієнтовані на кінцевого покупця. І саме тому ми обрали цей гібрид кавуна. Він — дуже солодкий і зручний для будь-якої ґаздині. Нести його додому неважко, бо він важить від 5 до 7 кг”, — додає Ігор Федосієнко.

Кавуни

Кавуни подружжя Федосієнків розвозить на ринки й у крамниці, також пригощає баштанними місцевих.

Перегляди: 12
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-prykarpatti-fermery-vyroshhuyut-gollandski-kavuny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати