На ринку ячменю активізувався експортний попит

На ринку ячменю активізувався експортний попит
Фото: з відкритих джерел

Україна експортувала 41 тис. тонн ячменю станом на 23 жовтня. Аналітики свідчать про певне пожвавлення експортного попиту на зернову, що пов’язано з покращенням роботи одеських портів. Проте основний попит фокусується на внутрішньому ринку.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

“Експортний попит на ячмінь активізувався. В Одесі фіксується попит на ячмінь з сертифікацією для поставок до Китаю за ціною близько  $118-120 за тонну.  Такі ціни озвучуються з поставкою до Одеси до 10 листопада. На листопад продано вже 50 тис. тонн ячменю з поставкою до Китаю. Тому можна очікувати подальшого руху зернової через одеські порти. Великого зростання цін не буде, але позначки можуть піднятися на $5 за тонну”, – вважають в аналітичному департаменті кооперативу “ПУСК”.

За словами аналітиків, дунайські порти не торгують наразі ячменем. Хоча індикативна ціна становить $125-130 за тонну, але реального руху нема.

Вища ліквідність фіксується  на західних кордонах (ЧОП) – $135-140 за тонну на умовах DAP, але попит по цьому напрямку  є невеликим.

“Основний попит фокусується на внутрішньому ринку, головними покупцями ячменю стають переробні заводи. Наразі закупівельні ціни знаходяться на рівні 4500-4800 грн/т, у найближчі тижні суттєвих змін не очікується”, – додають у “ПУСК”.

Перегляди: 8
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-rynku-yachmenyu-aktyvizuvavsya-eksportnyj-popyt
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати