В Україні пропонують маркувати товари компаній, які досі працюють в рф

В Україні пропонують маркувати товари компаній, які досі працюють в рф
Фото: з відкритих джерел

Народні депутати України зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №11183, яким пропонується закріпити в законодавстві про захист прав споживачів обов’язкове маркування товару, виробник якого здійснює господарську діяльність на території держави-агресора рф.

У проєкті закону зазначається, що на упаковці такої продукції має бути маркування з написом червоними літерами на білому фоні “Виробник сплачує податки до бюджету держави-агресора”. Такий напис має займати не менше 30% від площі упаковки.

За умови, що продукція за своїми властивостями не може бути упакованою, нардепи пропонують розміщувати відповідний напис поряд із місцем реалізації продукції для її чіткої ідентифікації.

Окрім упаковок товару, парламентарі пропонують маркувати цінники, логотип бренду, а також офіси та приміщення компаній, які на третьому році повномасштабної військової агресії рф проти України досі провадять свою господарську діяльність на території Росії та сплачують податки до її бюджету.

Зазначимо також, що автори законопроєкту пропонують заборонити рекламу без належного маркування товару, роботи або послуги виробника (продавця, виконавця), який здійснює господарську діяльність на території рф. Зокрема, кожний рекламний сюжет має закінчуватись фразою “Цей бізнес контролюється країною-агресором”, яка має звучати розбірливо та виразно.

“Українські споживачі мають знати компанії, які опосередковано фінансують продовження збройної агресії держави-терориста, щоб робити свідомий вибір: чи користуватися послугами таких компаній, або чи купувати їхню продукцію”, – наголосив один із ініціаторів законопроєкту, народний депутат від “Слуги народу” Володимир Крейденко.

Нардепи-автори законопроєкту також пропонують передбачити в законодавстві про захист прав споживачів адміністративну відповідальність за порушення правил маркування. Зокрема, за продаж товарів без зазначених позначок пропонується накладати стягнення у розмірі двохсот відсотків вартості одержаної для реалізації партії товару, але не менше однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nardepy-proponuyut-markuvaty-tovary-kompanij-yaki-dosi-praczyuyut-v-rf
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Травня

  Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

  Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80%

  Найбільша пекарня світу підмішає у тісто солодкі мікробні білки, які не викликають ожиріння

  Україна увійшла до трійки найбільших постачальників меду до ЄС

  У червні може зрости ставка плати за використання зерновозів ЦТЛ

  Зростання цін на європейську пшеницю зменшує експорт з ЄС та сприяє нарощуванню поставок з рф

  Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

  Ціни закупівлі живця коливаються в межах 58,5–62 грн/кг

  На Одещині зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп

  Прибутки з гектарів. Якими будуть ціни на землю в Україні та скільки на цьому можна заробити

  БІЛЬШЕ НОВИН