НАТО поки не супроводжуватиме вантажі з зерном у територіальних водах України

НАТО поки не супроводжуватиме вантажі з зерном у територіальних водах України
Фото: FILE PHOTO: Commercial vessels including vessels which are part of Black Sea grain deal wait to pass the Bosphorus strait off the shores of Yenikapi during a misty morning in Istanbul, Turkey, October 31, 2022. REUTERS/Umit Bektas/File Photo

Союзники по НАТО розглядають різні варіанти щодо поновлення експорту українського зерна через Чорне море, але говорити про остаточні рішення зарано.

Про це заявила очільниця представництва України при НАТО посол Наталія Галібаренко, повідомляє Укрінформ.

Щодо можливості створення захищеного «коридору» для супроводження цивільних комерційних суден із зерном вона зауважила, що деякі з країн-членів Альянсу заперечують такий підхід з міркувань безпеки.

«Турецька сторона, наприклад, сказала, що спробує відновити ініціативу з поставок зерна у тому варіанті, в якому вона була раніше. Тобто дискусії триватимуть. Питання вивезення зерна в тих обсягах, які ми маємо, найкраще вирішується морським шляхом. Інші варіанти, які нам пропонують Балтійські держави, Хорватія й Румунія, – вони вирішують цю проблему частково та, у вимірі Балтійських країн, ще й дорого… Але говорити про те, до чого ми дійдемо у цих дискусіях, наразі передчасно», – сказала дипломат.

Вона зауважила, що альтернативні шляхи для транспортування продовольства з України значно підвищують його вартість. Наприклад, ціна на зерно за рахунок транспортних і логістичних витрат на виході є вдвічі більшою за ту, що складається за умови вивезення збіжжя морем.

Коментуючи можливість супроводження суден із зерном кораблями НАТО, дипломат висловила думку, що зараз це можливо лише у територіальних водах країн НАТО, про акваторію України поки не йдеться.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nato-poky-ne-suprovodzhuvatyme-vantazhi-z-zernom-u-terytorialnyh-vodah-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати