Tempo950x100

Tempo300x100

“Не унікальна подія”: у МінАПК назвали причини масштабних протестів польських фермерів

“Не унікальна подія”: у МінАПК назвали причини масштабних протестів польських фермерів
Фото: з відкритих джерел

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольский зазначив, що масштабні страйки польських аграріїв, які вони оголосили 24 січня, не є якоюсь унікальною подією, адже схожі акції відбувалися протягом останніх двох тижнів і в інших європейських країнах. Про це він повідомив в ефірі національного телемарафону.

“Приклад Румунії. Вони по черзі страйкували на кордонах усіх країн, потім були у нас. Вони мають чотирнадцять вимог, які висунули румунському уряду, жодна з них безпосередньо не пов’язана з Україною. Ці вимоги пов’язані із транспортом, сертифікацією, пересуванням усередині країни, перерозподілом дотацій”, – заявив Микола Сольський.

Страйк польських фермерів, за його словами, також має внутрішні причини і не спрямований проти України.

Планове скорочення європейських дотацій відбувається на тлі падіння цін та посилення конкуренції на світовому ринку. Все це, на думку Миколи Сольського, штовхає фермерів з країн ЄС до протестів і накладає відбиток на європейсько-українські взаємини.

Великий польський страйк

Датою проведення чергової акції польські фермери обрали 24 січня. Демонстрації відбуваються у понад 150 місцях по всій країні.

Ключовою вимогою фермерів є зупинка “безконтрольного імпорту сільськогосподарської продукції з України та інших країн за межами ЄС, які не дотримуються європейських стандартів”. Ще одна вимога – перегляд спільної європейської політики у сфері сільського господарства.

Джерело: УНІАН

Перегляди: 13
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ne-unikalna-podiya-u-minapk-nazvaly-prychyny-masshtabnyh-protestiv-polskyh-fermeriv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати