178171
182818

«Нива Переяславщини» отримає кредит від IFC на суму до $20 млн

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) вирішила виділити українсько-британському підприємству «Нива Переяславщини» кредит у розмірі до $20 млн на фінансування оборотного капіталу, аби запобігти потенційним проблемам щодо постачання ресурсів для виробництва м’яса через пандемію COVID-19.

Про це повідомляє прес-служба IFC.

Як зазначається, «Нива Переяславщини» має намір істотно збільшити свої запаси сировини, комбікормів і добрив, багато з яких компанії доводиться імпортувати, щоб уникнути перебоїв у виробництві.

«Фінансування IFC дасть можливість здійснити ці закупівлі, забезпечивши критичну фінансову підтримку під час кризи, коли інші джерела ліквідності обмежені», – йдеться в повідомленні.

IFC надає позику «Ниві Переяславщини» в рамках її глобального пакету прискореного фінансування в розмірі $8 млрд.

Джерело: AgroTimes

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Зеленський підтримав суперечливий законопроект про детінізацію АПК

Президент Володимир Зеленський підтримує доопрацьований законопроект №3131-д щодо детінізації виробництва сільгосппродукції.

Про це глава держави заявив на зустрічі з представниками бізнесу у Волинській області, пише РБК-Україна.

Читайте також: Заплати шість тисяч гривень: влада готує податковий "сюрприз" фермерам

"Чесно кажучи, я за (законопроект 3131-д). Це один з тих законів, який виводить з тіні весь сектор фермерства. Всі повинні бути білими, сірих і чорних не повинно бути", - сказав президент.

За його словами, податки повинні платити всі виробники, однак важливо, щоб законопроект не торкнувся звичайних селян, які тримають городи для себе.

Нагадаємо, нардепи від "Слуги народу" та групи "Довіра" пропонують запровадити податок у 6 тисяч гривень за пай для пересічних власників землі - відповідний законопроєкт 3131 уже отримав "зелене світло" від податкового комітету ВР. Цю ініціативу підтримує та лобіює і великий агробізнес.

Крім того, запропонована модель детінізації агробізнесу не відповідає базовим принципам оподаткування та  знищить малих фермерів, зазначили в Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки». 

Нагадаємо, Денис Шмигаль розкритикував ініціативу нардепів про збільшення податку на землю для фермерів

9 липня фінансовий комітет Верховної ради вирішив знизити розмір майбутнього податку для малих фермерів. Відповідне рішення комітет ухвалив у ході засідання.Біржові ціни на пшеницю різко виросли через невизначеність з врожаєм в основних країнах-експортерах

Для Росії прогнози виробництва залишаються вищими, ніж торік, хоча врожайність у південних регіонах поки нижча від минулорічної.

В Росії станом на 8 липня з 3,5 млн га намолочено 11,4 млн т пшениці з врожайністю 3,27 т/га, тоді як на цю дату у 2019 р. вона складала 4 т/га.

Ринок французької пшениці слідом за Чикаго вчора виріс до місячного максимуму на тлі зниження МСГ Франції прогнозу виробництва м’якої пшениці на 21%, зменшення експертами FranceAgriMer прогнозу її експорту до третіх країн на 43%, а також зменшення прогнозів виробництва пшениці для України та Росії.

Вересневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF виросли на 2,25 €/т до 187 €/т або 211,99 $/т.

Котирування м’якої пшениці в Чикаго оновили місячний максимум на даних про неоднорідну врожайність пшениці в Канзасі, де показники коливаються в межах 20-55 бушелів/акр, що в середньому складає 40 бушелів/акр. Напередодні виходу звіту USDA аналітики знизили прогноз врожаю пшениці в США до 50,3 млн т.

Також ціни підтримав і спекулятивний чинник, оскільки інвестори масово закривають короткі позиції.

Вересневі пшеничні ф’ючерси в США виросли:

на 7,81 $/т до 189,78 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
на 5,88 $/т до 167,82 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
на 3,77 $/т до 192,26 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Ф’ючерси на чорноморську пшеницю вчора також виросли на 2% до 207 $/т для серпневих та 209 $/т для вересневих контрактів, що підтримає ціни на пшеницю в Україні.

Таїландська Асоціація виробників комбікормів скасувала тендер по закупівлі 193 тис т фуражної пшениці, оскільки найдешевша пропозиція мала ціну 244 $/т CFR, тоді як покупці були готові платити не більше 215 $/т CFR. Це свідчить про те, що на тлі дешевої кукурудзи покупці не стануть купувати дорогу пшеницю, особливо фуражну.

Джерело: graintrade.com.uaВінницький селекціонер акліматизував десятки екзотичних рослин

У саду агронома росте малина австралійська, мушмула кавказька, мигдаль, чорний абрикос, нектарини, вишні з багатьох країн, а також овочеві культури. З оранжерейних рослин Завальний вирощує банани, ананаси, помідорне дерево, хурму японську.

Також садівник вивів понад 30 сортів винограду й більш як 100 сортів плодових культур.

«Колись я працював у Науково-дослідному інституті й отримав листа від садівниці з Прибалтики. Згодом вона надіслала мені перші кущики лохини, було це на початку 80-х років минулого століття. Інформації, як за ними доглядати, майже не було. Перечитав чимало літератури. З тих пір ця ягода завжди росте на моєму городі. У мене ділянка невелика, обрав дуже зручний спосіб – висаджую лохину у ємкості. Бо у звичайних ямках рослину можуть пошкодити кроти, вони люблять родючі землі», – розповідає Завальний.

За його словами, вирощувати лохину у ємкості дуже зручно для тих, хто живе у квартирі й має лише балкон. В ємкостях під сонячним промінням лохина знаходиться до жовтня. Після цього її слід перенести у погріб.

Джерело: agro-business.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Мінекономіки планує розширити підтримку органічного виробництва

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький взяв участь у інформаційному вебінарі «Стратегія «Від ферми до виделки» та перспективи розвитку органічного сільського господарства в Україні».

Участь у заході взяли керівник сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні Крістіан Бен Хелл, представники генерального директорату з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Європейської Комісії, директор органу сертифікації «Органік Стандарт» Сергій Галашевський, представники проекту ЄС  SAFPI.

«Розвиток органічного ринку залишається пріоритетом аграрної політики України, тому для нас важливо дотримуватись спільного вектора розвитку з Європейським Союзом у цьому питанні. Наразі у міністерстві продовжується законотворча робота з метою нарощування виробництва та експорту органічної продукції, а також підвищення поінформованості споживачів про органічну продукцію. Ще одним кроком до стимулювання розвитку цієї галузі стане розширення державної підтримки розвитку органічного виробництва та закріплення відповідних напрямів з 2021 року», - зазначив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Він додав, що державна підтримка органічної галузі на 2021-2023 роки передбачає компенсацію витрат фермерам за сертифікацію органічного виробництва, дотації на 1 га сільськогосподарських угідь, здешевлення удвічі витрат за придбання дозволених для використання ЗЗР та добрив.

Присутні обговорили пріоритети стратегії ЄС «Від ферми до виделки», яка розроблена в рамках Європейського зеленого курсу (Green Deal). Зокрема, стратегія передбачає до 2030 року у ЄС удвічі зменшити загальне використання хімічних та небезпечних пестицидів, на 20% зменшити використання добрив, а також збільшити площі під органічним виробництвом із 8% до 25%.

Крім того, учасники розглянули результати експорту з України органічної продукції за минулий рік. Нагадаємо, за підсумками 2019 року Україна посіла 1 місце в Європі та 2 місце у світі (зі 123 країн) за обсягами імпортованої органічної продукції до ЄС. Такі розрахунки оприлюднені у щорічному звіті Європейської Комісії «Імпорт органічних агропродовольчих товарів в ЄС: ключові зміни в 2019 році».

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Ціни на ранні овочі "борщового набору"

Як змінились ціни на ранні овочі борщового набору на ринку "Шувар" за тиждень.