Облікова ставка  на рівні 25% є неприйнятною для агробізнесу

Облікова ставка  на рівні 25% є неприйнятною для агробізнесу
Фото: з відкритих джерел

На початку червня відбулося підвищення облікової ставки до 25%, що затверджено рішенням Правління Національного банку України № 262-рш “Про розмір облікової ставки”. Цей крок НБУ негативно вплине на бізнес, в тому числі аграрний.

Таку думку висловив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради.

«Для представників бізнесу, в тому числі аграрного, фінансова ставка банків зросла до 25%. Всі розуміють, що банківські кредити не будуть коштувати нижче 30%. В умовах війни важко знайти бізнес з рентабельністю 30%. Це дуже важливе питання. Сподіваюся, що буде знайдено певний компроміс, щоб фінансову ставку кредитування  було зменшено, щоб кредитами було реально користуватися. Наразі банки мають право переглядати умови по  кредитам, які були оформлені раніше. В поточних обставинах, коли експорт є дуже обмеженим, аграріям не вистачає обігових коштів,  погашати кредитні ставки за значно вищими показниками від умов, які були сформовані на початковому етапі, досить складно», – зазначив Денис Марчук.

Нагадаємо, що Правління Національного банку України називає метою підвищення облікової ставки  захист гривневих доходів та заощаджень громадян, збільшення привабливості гривневих активів, зниження тиску на валютному ринку.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/oblikova-stavka-na-rivni-25-ye-nepryjnyatnoyu-dlya-agrobiznesu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати