Обсяги вирощування свиней в Україні «просіли»

Обсяги вирощування свиней в Україні «просіли»

Про це повідомляє Аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України».

«Дійсно, окремі позиції залишилися дещо послабленими. Наприклад, обсяги вирощування поголів’я «просіли» на 1,8% проти 2017-го (475,8 тис. т. за підсумками одинадцяти місяців 2018-го). Таке скорочення показника пов’язане і зі зменшенням отриманого приплоду (6,26 тис. т живою масою проти 6,76 тис. т за січень-листопад 2017-го), і з чотиривідсотковим збільшенням падежу серед промислового поголів’я. Минулоріч через падіж с.-г. підприємства втратили 7,8 тис. т живої ваги свиней, а в 2018-му такі втрати зросли до 8,1 тис. т.», — коментують в Аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

Разом з тим, експерти АСУ констатують, що незважаючи на «просідання» кількості свиноматок в країні (-11% або 25 тис. голів), їх продуктивність навпаки зросла. Так, за 11 місяців року приплід поросят у розрахунку на 1 свиноматку склав майже 30 кг, проти минулорічних 28,8 кг за відповідний період.   

Щодо реалізації на забій, її обсяги демонструють більше «відставання» від минулорічного показника, співставно з підсумками вирощування. «Менша пропозиція живця спричинила скорочення забою на 4,8% — до 445 тис. т живою масою. З іншого боку, зміна співвідношення вирощування та забою вказує, що обсяги пропозиції свиней забійної кондиції поступово відновлюватиметься», — додають аналітики.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/obsyahy-vyroshchuvannya-svynej-v-ukrayini-prosily
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати