Подорожчання нафти підтримує ціни на рослинні олії

Подорожчання нафти підтримує ціни на рослинні олії

Нафта марки Brent на лондонській ICE Futures у п’ятницю подорожчала на 6,4% або 2 $/барель до 31,57 $/барель, а червневі ф’ючерси на американську WTI на біржі Нью-Йорку виросли на 10% або 2,94 $/барель до найвищого з 17 березня рівня 30,7 $/барель.

Трейдери не звернули уваги на попередження Американської комісії по торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC) про можливе падіння цін на нафту до від’ємних значень, оскільки термін дії контрактів на червневі поставки WTI закінчується 19 травня. Тому може повторитися ситуація минулого місяця, коли в останні дні торгівлі травневими контрактами ціни на американську WTI впали до мінус 37,63 $/барель.

Оголошене Малайзією зниження з червня експортного мита на пальмову олію з 4,5% до 0%, яке підвищить її конкурентоспроможність в порівнянні з індонезійською на 25 $/т, призвело до подорожчання ф’ючерсів у п’ятницю на 3% до 2091 рінггитів/т або 480,9 $/т, а загальне тижневе зростання склало 3,5% та стало найбільшим з березня.

Ф’ючерси на соєву олію в США зростають другу сесію поспіль, і у п’ятницю подорожчали ще на 1,2% до 591,9 $/т, навіть попри напружені стосунки з Китаєм та збільшення запасів соєвої олії в США до 958 тис т в порівнянні з 863 тис т у березні.

Ціни на соєву олію в Аргентині після триденного зростання у п’ятницю сягнули місячного максимуму 595,5 $/т FOB Up River, додавши за тиждень 30 $/т, оскільки виробники стримують продажі через низькі закупівельні ціни, навіть попри завершення збирання сої.

Ціни попиту на сою в США та Південній Америці залишаються на низькому рівні 330-335 $/т FOB, оскільки обсяг пропозицій зростає, а імпортери накопичили потрібні запаси дешевої бразильської сої.

Слідом за ринками пальмової та соєвої олії ціни на українську та російську соняшникову олію виросли до 705-720 $/т FOB Україна та 690-700 $/т FOB Росія на тлі активізації попиту з боку Індії та Туреччини.

Внаслідок скорочення запасів соняшника в Україні та Росії, викликаного нарощуванням переробки та експорту соняшникової олії, закупівельні ціни на соняшник зростають, хоча в Україні деякі переробники зупинили закупівлю, накопичивши достатні для завершення сезону запаси сировини.

Закупівельні ціни на соняшник в Росії, попри заборону на його експорт, сягнули рекордного з вересня 2016 р. рівня 24000-24500 руб/т або 322-333 $/т FСА.

Туреччина має великі зобов’язання по експорту рафінованої дезодорованої олії, тому після обмеження поставок російського соняшника активізувала попит на соняшникову олію.

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/podorozhchannya-nafty-pidtrymuye-ciny-na-roslynni-oliyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати