Поляки звинуватили МХП у руйнуванні ринку курятини: у компанії це спростовують

Поляки звинуватили МХП у руйнуванні ринку курятини: у компанії це спростовують
Фото: з відкритих джерел

Поляки звинувачують український агрохолдинг МХП Юрія Косюка у перенасиченні їхнього ринку українською курятиною, пише Financial Times. Виконавчий директор МХП Джон Річ це заперечив: українська компанія не має відношення до проблем польських виробників. 

Польща найбільший виробник курятини в ЄС і зараз ця галузь руйнується, через безмитний імпорт курятини з України, наголосив в коментарі FT депутат польського Сейму Януш Ковальський, який був державним секретарем з питань сільського господарства в попередньому уряді.

На цьому багатіє одна компанія – МХП, впевнений Ковальський. «Безмитний імпорт курятини з України та інших сільськогосподарських продуктів повинен бути негайно припинений», – заявив він.

Виконавчий директор МХП Джон Річ це заперечив. За його словами, експорт курятини їхнього виробництва не має значного впливу, оскільки його компанія фактично замістила частку ринку в інших експортерів – Бразилії та Великій Британії, а не польських фермерів.

Річ співчуває незадоволеним польським фермерам, але через інші серйозні проблеми, з якими вони стикаються, такі як скорочення субсидій на паливо та кліматичні норми. «Якби я був фермером, я б теж вийшов на демонстрацію», — сказав Річ. Але обмеження українського експорту «не має сенсу», сказав він.

За його словами, якщо ЄС відновить обмеження на імпорт української курятини, то МХП переорієнтує експорт на ринки Саудівської Аравії і інші, де попит зростає.

Починаючи з 2022 року, ЄБРР надав $890 млн кредитів українським виробникам яєць, мʼяса птиці та цукру, повідомили FT в пресслужбі банку. Пʼяту частину цих коштів отримав МХП, чим стурбовані польські фермери, пише видання.

МХП – провідний виробник курятини в Україні. Холдинг контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових та олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць і вирощування поголівʼя, переробки, збуту, дистрибуції та продажу мʼяса птиці.

Джерело: forbes.ua

Перегляди: 1071
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polyaky-zvynuvatyly-mhp-u-rujnuvanni-rynku-kuryatyny-u-kompaniyi-cze-sprostovuyut
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
2

  24 Квітня

  Найбільший виробник культивованої риби в Європі запустив перший пілотний завод

  До Ради внесли постанову про звільнення міністра агрополітики Сольського

  У квітні зросли обсяги передачі зерна залізницею до Польщі

  Справа про оборудки із землею: крім міністра АПК Сольського, підозру отримав його заступник

  Зниження ставок фрахту на перевезення зерна з глибоководних портів сприяє зростанню експортних цін

  Цукровий буряк може стати невиграшним квитком для багатьох фермерів, – думка

  Українське зерно сьогодні найдешевше на світовому ринку. Саме тому його так активно купують

  На ринку ріпаку значні цінові коливання

  «Кернел» збільшив обсяги експорту зерна вдвічі з початку року

  Державний оператор тилу відсторонив компанію “Твій Хліб” від постачання продуктів для ЗСУ

  БІЛЬШЕ НОВИН