Попит на поросят впав через кризу у свинарстві

Попит на поросят впав через кризу у свинарстві
Фото: з відкритих джерел

Вітчизняне свинарство переживає кризу, і поросята на ринку фактично не мають попиту, хоча ще торік були нарозхват.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Роман Мусійк, головний лікар ветеринарної медицини і за сумісництвом головний технолог ТОВ «Українська вольниця» яке займається вирощуванням поросят.

«Значна частина наших покупців припинила виробництво, бо невигідно. А ті, хто мають додаткові корпуси для відгодівлі, лишають собі поросят на дорощування до забійної ваги й отримують прибуток», – пояснив він.

Та оскільки підприємство молоде і не має серйозних захворювань – це його суттєві переваги перед іншими репродукторами, вважає головний технолог.

«Ми маємо дуже добру репутацію щодо статусу здоров’я поголів’я, – наголосив Роман Мусійко. – Якість нашого продукту також висока, адже це селекція DanBred. Окрім того, маємо високі виробничі показники: середньодобові прирости перевищують 1 кг, вихід м’яса – 76%. Завдяки цьому маємо постійних клієнтів, які купують наш продукт за ціною, навіть вище від ринкової».

Коли у 2019 році було створене підприємство, схема вирощування поросят і продаж їх відгодівельникам добре працювала, зазначив він. До речі, це загальноєвропейська практика – таким чином створюється більше робочих місць і виробничих майданчиків. Та головне – мінімізується кількість захворювань на фермі: адже на підприємстві перебувають тільки свиноматки та поросята, зокрема на дорощуванні, а сектору відгодівлі, де виникають серйозні захворювання, немає.

«Українська вольниця» має власний репродуктор, власними силами ремонтує свиней по материнській лінії – має чисту лінію оригінальних данських йоркширів і ландрасів. Раз на рік завозить батьківське поголів’я – дюрків для товарних поросят і ландрасів та йоркширів для репродукції нової материнської лінії.

«Для власних потреб нашої корпорації – а ми входимо до ТОВ «Чернігівська м’ясна компанія» – нам потрібно 23 тис. поросят на рік, – зауважив Роман Мусійко, – натомість вирощуємо 25 тис. голів, тож решту продаємо».

Нині в господарстві – 870 молодих свиноматок. За його словами, вони продуктивніші, середній цикл стада становить 2,29 опоросу, річний показник – 17,8 поросяти, відлучених – 15,8 поросяти на гніздо.

Джерело: agrotimes.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/popyt-na-porosyat-vpav-cherez-kryzu-u-svynarstvi
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати