Призупинення Євросоюзом мит «підштовхне» експорт агропродукції – Мінагрополітики

Призупинення Євросоюзом мит «підштовхне» експорт агропродукції – Мінагрополітики
Фото: з відкритих джерел

Призупинення мит на ввезення української продукції до Євросоюзу є сигналом для нарощування експорту продукції з доданою вартістю.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передає Укрінформ із посиланням на Мінагрополітики.

“Призупинення мита – це дуже суттєвий сигнал для активного нарощування експорту перш за все продукції з доданою вартістю, що зробить нашу продукцію більш конкурентоспроможною, адже деякі мита збільшували ціну продукції на 50 % або навіть удвічі. Однозначно це історичний шанс для українського сільського господарства”, – сказав Висоцький.

Він зазначив, що більшість обмежень і квот, що діяли в межах угоди про Асоціацію зони вільної торгівлі, стосувалися перш за все сільськогосподарської продукції та харчових продуктів. При цьому квота використання по меду вичерпувалася за два тижні, по м’ясу птиці, томатній пасті, яблучному соку, зернових олійних – за декілька місяців.

Крім того, квота на молочну продукцію була значно меншою, ніж виробничі можливості України.

Як повідомлялося, 17 травня Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі схвалив призупинення ввізних мит ЄС на українську продукцію на рік для підтримки економіки України. Європарламент підтримав документ 19 травня.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pryzupynennya-yevrosoyuzom-myt-pidshtovhne-eksport-agroprodukcziyi-minagropolityky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати