«Радехівський цукор» надав АМКУ зобов’язання щодо мінімізації впливу купівлі Гнідавського цукрового заводу на внутрішній ринок

«Радехівський цукор» надав АМКУ зобов’язання щодо мінімізації впливу купівлі Гнідавського цукрового заводу на внутрішній ринок
Фото: з відкритих джерел

Антимонопольний комітет України під час розгляду справи про купівлю ТОВ «Радехівський цукор» (Львівська обл.) активів ПрАТ «Гнідавський цукровий завод» (Волинська обл.) виявив підстави для заборони концентрації.

Про це повідомила пресслужба АМКУ.

Покупець надав зобов’язання, які мінімізують вплив угоди на ринок цукру в Україні.

«Оцінюючи вплив заявленої концентрації на конкурентне середовище на задіяних товарних ринках, комітет виявив підстави для заборони концентрації, оскільки вона може становити загрозу негативного впливу на конкуренцію. Однак відповідно до закону учасники концентрації можуть узяти на себе зобов’язання, що мінімізують її негативний вплив», – пояснюють у повідомленні.

ТОВ «Радехівський цукор», отримавши зауваження АМКУ, надало низку пропозицій щодо зобов’язань, які може взяти для мінімізації ризиків і дотримання конкуренції на ринку цукру. Компанія зобов’язується протягом п’яти років із моменту здійснення концентрації не встановлювати різні умови до рівнозначних угод із переробки цукрових буряків на давальницьких умовах, які неможливо було б встановити за наявності значної конкуренції на ринку.

Крім того, підприємство готове не обмежувати здатність постачальника сировини самостійно визначати, яка частина від загальної кількості цукрових буряків передається ТОВ «Радехівський цукор» на умовах купівлі-продажу, а яка частина – на давальницьких умовах.

ТОВ «Радехівський цукор» зобов’язується не допускати необґрунтованої відмови постачальникам сировини, які перебувають у районі охоплення 132 км від місця розташування активів Гнідавського цукрового заводу, від надання послуг переробки цукрових буряків. Підприємство готове укладати з постачальниками довгострокові (строком до трьох років) договори переробки цукрових буряків і не обмежувати їхню здатність самостійно визначати менший строк таких договорів.

Постачальникам буряків, які перебувають у районі охоплення 132 км від місця розташування активів Гнідавського цукрового заводу, внаслідок переробки на давальницьких умовах зданих буряків передаватимуть у власність щонайменше 74 кг цукру з 1 тонни перероблених, якщо вони є платниками ПДВ, та щонайменше 64 кг цукру з 1 тонни, якщо такими не є.

ТОВ «Радехівський цукор» також протягом п’яти років надаватиме АМКУ один раз за рік копії договорів із постачальниками буряків, інформацію про обсяги послуг перероблення щодо кожного цукрового заводу, що перебуває у власності компанії.

Джерело: mind.ua

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/radehivskyj-czukor-nadav-amku-zobovyazannya-shhodo-minimizacziyi-vplyvu-kupivli-gnidavskogo-czukrovogo-zavodu-na-vnutrishnij-rynok
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати