Продавці кукурудзи та ріпаку в пошуках дешевої логістики, а сою рятує внутрішній ринок

Продавці кукурудзи та ріпаку в пошуках дешевої логістики, а сою рятує внутрішній ринок
Фото: з відкритих джерел

Станом на середину жовтня, кукурудзу та ріпак купують за привабливими цінами лише в портах країн ЄС. Натомість, на ринку сої склалась ситуація, коли зовнішні та внутрішні ціни змагаються між собою. Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР. 

За словами аналітиків, на привабливість ціни кукурудзи впливає слабкий експорт чорноморськими портами.

“Із 35 зафрахтованих кораблів лише 5-10 вантажаться кукурудзою, решта експортує українську пшениці. Тому ціни в портах на цю культуру коливаються в портах Одеси від 105 до 115 доларів за тонну, а в малих портах за кукурудзу дають 120-130 тонн. Натомість, у портах Італії та Румунії ціна краща – 185-192 доларів за тонну. Тому експортери в пошуках дешевих вагонів для експорту на дальні дистанції”, – пояснюють аналітики. 

Схожа ситуація на ринку ріпака. Вигідно продати його можна лише в порту Риги. Щоб отримати більший прибуток, є сенс туди везти лише продавцям північно-західних областей України. Інакше продати ріпак можна лише за собівартостю. Є надія на Німеччину, де останнім часом зростає попит на цю олійну. А ось ціни на сою у вересні досягли свого мінімуму і останнім часом почали підвищуватись. Все це завдяки внутрішньому попиту. 

“Сьогодні експортери готові купити тонну сої у вас на заводі за 13500 тис. грн. А ось здати на переробні підприємства всередині країни вже можна за 15000 грн. Тому виробники замислюються над тим, щоб здати сою виробникам жому”, – додав аналітик. 

При цьому соя в українських портах на Дунаї коштує 365-375 доларів за тонну. А ось в Польщі та Румунії коштує 380-400 доларів за тонну. Експерти прогнозують зростання ціни на початку листопада на цю культуру приблизно на 5 доларів в наших портах та до 15 доларів в єропейських країнах.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/prodavczi-kukurudzy-ta-ripaku-v-poshukah-deshevoyi-logistyky-a-soyu-ryatuye-vnutrishnij-rynok
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати