Рівень водозабезпеченості України один з найнижчих у Європі

Рівень водозабезпеченості України один з найнижчих у Європі
Фото: з відкритих джерел

Україна належить до водонезабезпечених країн світу: за цим показником у Європі ми займаємо передостаннє місце, а у переліку держав світу – 111-те.

Про це розповів в.о. заступника директора з наукової роботи Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук Михайло Яцюк на Ютуб-каналі НААН.

«За економічним критерієм ООН, якщо на одну особу припадає менше 1700 кубометрів води на рік, то країну відносять до водонезабезпечених. В Україні на душу населення припадає близько 1200 кубометрів води на рік, тож ми – не забезпечені водою», – зазначив науковець.

За його словами, існують різні сценарії розвитку подій, пов’язаних зі зміною клімату. Та це однозначно подальше зростання середньої температури, попри заходи, які вживає світ та Україна.

«За прогнозами наших науковців кількість опадів якщо й зміниться, то буде зростати лише на 10-15%, а середня температура збільшиться більше ніж на градус. Тому до 2050 року, за різними сценаріями, маємо величезні ризики щодо гідрологічного режиму на території України», – зауважив Михайло Яцюк.

Він також додав: ці прогнози передбачають, що кількість водних ресурсів, доступних для використання, буде зменшуватись у зв’язку з кліматичними та антропогенними в чинниками.

Джерело: agrotimes.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/riven-vodozabezpechenosti-ukrayiny-odyn-z-najnyzhchyh-u-yevropi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати