Tempo950x100

Tempo300x100

Румунія вирішила не поспішати з поверненням до національної заборони на ввезення українського зерна

Румунія вирішила не поспішати з поверненням до національної заборони на ввезення українського зерна
Фото: з відкритих джерел

Уряд Румунії очікує від України анонсованого Європейською комісією подання до кінця дня 18 вересня плану дій щодо запровадження ефективних заходів експортного контролю для запобігання викривлення румунського ринку зернових. Про це йдеться у його повідомленні.

“Водночас уряд висловлює жаль з приводу того, що не було знайдено європейське рішення для продовження обмежень на імпорт зерна з України – заходів, які просили країни-члени, яких стосувалося це рішення”, – зазначено в ньому.

Як зазначають у румунському уряді, залежно від плану дій, який має представити українська сторона, він і ухвалить рішення щодо відповідних заходів щодо захисту румунських фермерів.

“Уряд Румунії перебуває у постійному контакті з Європейською комісією та українською стороною, щоб гарантувати, що новий механізм обмеження наслідків імпорту української продукції, запропонований Єврокомісією, запобігатиме викривленню ринків країн-членів ЄС, які були захищені превентивними заходами щодо обмеження імпорту з України”, – сказано у повідомленні.

Нагадаємо, що раніше у п’ятницю Єврокомісія вирішила не продовжувати після 15 вересня заборону на імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Вона була запроваджена 2 травня замість відповідних односторонніх обмежувальних заходів у цих країнах, які Єврокомісія свого часу розкритикувала як неприйнятні.

Необхідність таких обмежень п’ять країн Євросоюзу пояснювали тим, що надлишок українського зерна на ринку знижує ціни на місцеву сільгосппродукцію, що впливає на доходи місцевих фермерів.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Варшава запровадить ембарго на українське зерно. Воно почне діяти з опівночі суботи, 16 вересня.

Угорщина також продовжить заборону на ввезення українського зерна, попри рішення Європейської комісії скасувати обмеження з 15 вересня. До неї приєдналася і Словаччина, уряд якої заявив про запровадження односторонніх обмежень на імпорт сільгосппродукції з України до кінця року.

Болгарія ж від ідеї продовження заборони відмовилася. У четвер Національні збори Болгарії ухвалили рішення про підтримку скасування заборони на імпорт української агропродукції після 15 вересня.

Джерело: delo.ua

Перегляди: 19
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rumuniya-vyrishyla-ne-pospishaty-z-povernennyam-do-naczionalnoyi-zaborony-na-vvezennya-ukrayinskogo-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати