Ринок ячменю в очікуванні “цінових гойдалок”

Ринок ячменю в очікуванні “цінових гойдалок”
Фото: з відкритих джерел

В Україні жнива стартували зі збору ячменю. Через погодні умови на півдні фіксується зерно з низькою натурою, також є проблема вилягання ячменю, що негативно позначиться на врожайності культури. Така ситуація буде сприяти зростанню цін на ячмінь, світовий ринок також входить у тренд на зростання. Однак, під час розгортання жнив можна очікувати тимчасового зниження попиту та цін на ячмінь.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

“В Україні індикативна ціна на ячмінь становить 130 $/т, позначка може піднятися найближчим часом до 145$/т. Враховуючи погодні фактори, пропозиція поточного тижня не зросте. Вал ячменю можна очікувати після  15 липня, а до цього брак пропозиції може штовхати ціни на ринку вгору. Липень буде вкрай нестабільним місяцем на ринку ячменя і найнесприятливішим для реалізації: незважаючи на те, що низький врожай буде підтримувати ціни, позначки ризикують опуститися до 125$/т. Проте вже з серпня почнеться зростання цін на ринку, яке сягне як мінімум 190-200 $/т, максимальні позначки можемо побачити в грудні”, – розповіли в аналітичному департаменті “ПУСК”.

Світові ринки активізувалися після нещодавнього “заколоту” в рф, відреагувавши зростанням цін на зерно. Китай, за прогнозами, планує закупити 7 млн тонн ячменю, наразі багато контрактує з Франції, але не зможе закрити такий обсяг з однієї країни. Український ячмінь буде користуватися попитом з боку Китаю, проте логістика залишається проблемним місцем поставок з України.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rynok-yachmenyu-v-ochikuvanni-czinovyh-gojdalok
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати