178171

Ринок землі: малий та середній агробізнес не зможе конкурувати з агрохолдингами

Про це заявив заступник голови ВАР Денис Марчук наголошує на основних моментах земельної реформи.

«Спочатку набувати права власності на землю зможуть лише фізичні особи громадяни України (ліміт 100 га), а далі (з 1 січня 2024 року) – юридичні особи. Важливим моментом є те, що кінцевим бенефіціаром юридичних осіб, які захочуть купити землю, повинні бути лише громадяни нашої країни. А обмеження по концентрації не сягатиме більше 10 000 га на юридичну особу», - пояснює він.

Разом з тим, зауважує експерт, в умовах впровадження ринку землі малий та середній агробізнес не зможе конкурувати з великим.

«Сьогодні державна підтримка аграріїв недостатня, а кредитування недоступне - ставки дуже високі. Тому на старті ринку землі малий фермер буде програвати великим агропідприємствам, які закордоном можуть кредитуватися під 2-3%. Тому вкрай важливо сьогодні підтримати малий і середній агробізнес. Ми звертаємося до президента, Кабміну, щоб на період впровадження земельної реформи в Україні була розроблена програма підтримки для малих фермерських господарств і середнього агробізнесу», - підсумував експерт.

В Японії винайшли цінники, які змінюють колір залежно від свіжості м’яса

У Японії винайшли цінники для тих покупців, що забувають подивитись на термін придатності продукту. Все дуже просто – з часом папір цінника змінює колір.

Такі маркування застосовують для охолодженого м’яса. Інноваційний цінник можна порівняти з лакмусовим папірцем, оскільки він реагує на концентрацію аміаку в упаковці, яка з часом зростає. На свіжому м’ясі цінник білий або блакитний. Якщо термін придатності продукту спливає, цінник стає темно-синім.

Така система є доволі зручною, оскільки дозволяє покупцям економити час і не придивлятись до дати виготовлення кожного продукту.

Джерело: Meat-Inform

Ваш вибір 'Подобається'.

Як змінилися в Україні закупівельні ціни на зернові

Внутрішні закупівельні ціни на пшеницю і ячмінь протягом тижня залишались майже незмінними. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України».

Так, як зазначено у бюлетені, на ринку пшениці на елеваторах і умовах СРТ порт Чорного моря ціни не змінились. При цьому, експортні ціни просіли лише на $1 за 1 тонну (на продовольчу пшеницю з поставкою грудень-січень, на фуражну пшеницю також залишились без змін). Світові тенденції на пшеничному ринку, в тому числі і Причорноморського регіону, є головним у формуванні ціни на українську пшеницю.  Попит на ринку при цьому помірний, а ціни на культуру (продовольча пшениця) встановились на рівнях:

EXW елеватор – 7500-7600 грн/т;
СРТ порт Чорного моря – 7600-8100 грн/т:
FOB порт Чорного моря – $251-254/т.
Закупівельні ціни на ринку ячменю також залишились переважно без змін. Лише на умовах поставки FOB (порти Чорного моря) на $1/т знизилась ціна на поставку грудень-січень – до $217-220/т.

Проте протягом зазначеного періоду відбулося просідання цін на українську кукурудзу. Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт ціни втратили 50 грн за 1 тонну і, навпаки, на умовах поставки FOB змін не відбулось. Основний тиск на закупівельні ціни чинить світовий ринок кукурудзи, тож і високого попиту на внутрішньому ринку також не спостерігається.

Ціни на кукурудзу за тиждень встановились наступні:

EXW елеватор – 6450-6900 грн/т;
СРТ порт Чорного моря – 6900-7250 грн/т:
FOB порт Чорного моря – $227-230/т.

Джерело: Landlord 

Ваш вибір 'Подобається'.

На Кіровоградщині виявили трупи свиней, інфікованих АЧС

До Гайворонського районного управління Держпродспоживслужби області надійшло повідомлення про виявлення трупів свиней на території відвалу ПрАТ Заваллівський графітовий комбінат. Фахівці у сфері ветеринарної медицини терміново здійснили виїзд на місце та провели епізоотичне розслідування, повідомила прес-служба Держпродспоживслужби.

Відібраний біологічний матеріал дослідила Кіровоградська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби, де було встановлено діагноз африканська чума свиней (АЧС).

Відповідно до Інструкції щодо профілактики та боротьби з АЧС трупи тварин було спалено, місце спалення продезінфіковано.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху африканської чуми свиней було проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Гайворонській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план дій з ліквідації АЧС та визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та спостереження.

Наразі проводяться заходи з локалізації вогнища інфекції та уточнення свинопоголів`я у визначених зонах захисту та спостереження. Випадків масового захворювання та загибелі свинопоголів’я в районі не зареєстровано.

Ситуація перебуває на контролі Держпродспоживслужби Кіровоградщини.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Менший урожай прискорив інфляцію - НБУ

Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

"Прискорення (інфляції - ред.) зумовлено зростанням цін на енергоносії, гіршими показниками урожаю окремих культур, послабленням гривні в попередні місяці та зростанням виробничих витрат. Падіння споживчого попиту на окремі послуги й непродовольчі товари, зокрема одяг і взуття, дещо стримувало інфляційний тиск", - вважають у Нацбанку.

Зазначається, що зростання світових цін на олійні культури та нижчий врожай соняшнику в Україні зумовили подорожчання соняшникової олії. Це також призвело до подорожчання продуктів її переробки (майонезу, маргарину, спредів).

Вищі ціни на сировину та енергетичні ресурси, а також послаблення гривні прискорили подорожчання макаронних та борошняних виробів. Вищими темпами дорожчали продукти з риби, безалкогольні напої, прянощі, також уповільнилося падіння цін на сухофрукти.

Зростання виробничих витрат позначилося на вартості м’ясних продуктів, вершкового масла та кисломолочних продуктів. Натомість значна імпортна пропозиція сповільнила зростання цін на сири.

В Україні за час земельного мораторію у приватну власність вивели 5 млн гектарів

Про це під час першої міжнародної конференції UkraineInvest сказав голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко, повідомляє Укрінформ.

«Декларувалося, що в Україні є 10,4 млн земель сільськогосподарського призначення. На жаль, хочу засмутити усіх інвесторів - їх немає. Уряд Гройсмана передавав 1,7 млн га. Ми зараз передаємо 2,3 млн га у комунальну власність. У держвласності лишиться 750 тис. га», - зазначив Лещенко.

За його словами, у балансі 5 млн га земель, які через механізм безоплатної приватизації та ряд інших схем були виведені у приватну власність протягом 20 років.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.