Що буде з цінами на соняшникову олію

Що буде з цінами на соняшникову олію
Фото: Factory for the production of edible oils. Shallow DOFF. Selective focus.

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук розповів виданню “Коментарі” про причини подорожчання соняшникової олії в країні, а також, що буде з її вартістю найближчим часом.

За словами експерта, якщо минулого року пляшка соняшникової олії коштувала в середньому 42 грн, то зараз – 63 грн. І хоча у липні-серпні спостерігався деякий спад ціни, зараз можна побачити її черговий сплеск
https://pruzhiny.com.ua/ua/pruzhiny_dlya_silgosptehniky.html.

“Це пояснюється тим, що на світовому ринку впали пропозиції щодо інших олійних культур – ріпаку, сої. Оскільки ми є найбільшим експортером соняшникової олії у світі (частка України становить 31% її світових обсягів виробництва), а попит на рослинну олію та соняшник тільки зростає, Зниження вартості очікувати не варто. Ще один фактор подорожчання – вже згадана вартість енергоносіїв. Крім того, подорожчала логістика. Вже зараз зросла вартість оренди вантажних вагонів на Укрзалізниці, що також вплине на кінцеву вартість продукту”, – каже Денис Марчук.

Фахівець також зазначив, що різкого стрибка цін не передбачається. Залежно від регіону вартість олії коливатиметься в межах 62-65 грн. Але якщо взимку знову зростуть ціни на енергоносії, то, безперечно, на вартості соняшнивої олії це теж позначиться.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/shho-bude-z-czinamy-na-sonyashnykovu-oliyu
Like
Цікаво
6
Подобається
4
Сумно
9
Нічого сказати
10