178171
182818

Шмигаль доручив перевірити умови зберігання аміачної селітри в Україні

"Провести позапланові заходи державного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері охорони праці, техногенної та пожежної безпеки суб’єктами господарювання, які зберігають аміачну селітру насипом для застосування на підприємствах будь-якої галузі, а також використовують її для виготовлення кальцієвої селітри, комплексних і рідких матеріальних добрив", - повідомляє прес-служба Кабміну України.

Відповідне доручення прем'єр Шмигаль дав міністру інфраструктури Владиславу Криклію, голові Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколі Чечоткіну, в.о. голови Державної служби України з питань праці Віталію Сажієнку, голові Національної поліції України Ігорю Клименку та головам обласних та Київської міської держадміністрацій.

Зазначається, що про результати перевірки ці особи мають поінформувати уряд до 15 вересня 2020 року.

Ваш вибір 'Подобається'.


Оборот торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС склав $ 4,6 млрд

У січні-червні 2020 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом зменшився на 5,1 % – до 4,6 млрд дол. США, з яких 3,0 млрд дол. США припало на експорт, а 1,6 млрд дол. США – на імпорт, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

При цьому, зазначив він, зменшення експорту та збільшення імпорту спричинили відповідне зниження позитивного для України сальдо до 1,4 млрд дол. США.

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн – Нідерланди, Польща, Іспанія, Італія, Німеччина та Франція. Їх сукупна частка складає близько 75 % обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами, зазначив експерт.

За його словами, основні обсяги поставок до Євросоюзу Україна забезпечує за рахунок зернових (1088 млн дол. США) та олійних (145 млн дол. США) культур, олій та жирів (957 млн дол. США), залишків і відходів харчової промисловості (227 млн дол. США).

В імпорті до України з європейських держав відсутня чітко виражена товарна структура, зауважив Микола Пугачов. Більшою мірою здійснюється закупівля тютюнових виробів (130 млн дол. США), продуктів для годівлі тварин (106 млн дол. США), алкогольних напоїв (130 млн дол. США), різних харчових продуктів, у т.ч. екстрактів з кави, чаю, соусів (150 млн дол. США) і  молокопродуктів (131 млн дол. США).

Від початку 2020 року вітчизняними експортерами були повністю використані річні квоти на мед, ячмінну крупу і борошно, оброблений крохмаль, консервовані томати, яблучний і виноградний соки.

Хоча в цілому для України показники зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією з Євросоюзом у І півріччі 2020 року погіршились, це не є критичним. Адже у 3-му і 4-му кварталах ймовірні помітні зрушення в її обсягах, що диктуватимуться урожаєм в новому сезоні, підсумував Микола Пугачов.В МЕРТ підтримали концепцію розвитку овочівництва до 2025 року

Відбулася чергова зустріч робочої групи з питань сприяння розвитку картоплярства та овочівництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. В ході засідання фахівці Української плодоовочевої асоціації презентували концепцію розвитку овочівництва до 2025 року. Концепція була розроблена Українською плодоовочевою асоціацією спільно з Інститутом водних проблем і меліорації, Інститутом овочівництва і баштанництва, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та українськими виробниками овочів, передає прес-служба УПОА.

Основною проблемою, на розв’язання якої спрямована концепція, є забезпечення населення України високоякісною овочевою і баштанною продукцією, а також розвиток ефективного конкурентоспроможного виробництва.

«Обсяг овочевого комерційного ринку в Україні за різними оцінками складає в гуртових цінах близько 60 млрд. грн. Найбільшою проблемою галузі є тіньовий сектор, який досягає 75-80% від загалу, що у грошовому еквіваленті становить 40 млн грн. Частка роздрібних мереж, які при продажі сплачують ПДВ на овочевому роздрібному ринку України не перевищує 15%. Більш того, цінові коливання на внутрішньому ринку інколи перевищують 1000% в рік», – зупиняється на проблематиці галузі директор УПОА Федір Рибалко.

Серед інших проблем в овочівництві фахівець виділив зростання імпорту овочевої продукції та зниження експорту. У 2019 році експорт скоротився до 70 тис. тонн, а імпорт досяг майже 200 тис. тонн. Відповідно, негативне торгівельне сальдо по зовнішньоекономічних операціях з свіжою овочевою продукцією в 2019 році склало майже 100 млн. доларів США.

«В концепцію ми включили 5 напрямків, які зможуть поліпшити ситуацію в секторі. Щоб вирішити питання цінових коливань та детінізації треба зробити стимул для того, щоб малі фермери, сімейні фермерські господарства та просто фізичні особи інтегрувалися в цивільний ринок, що дасть змогу виробникам отримати доступ до програм державної підтримки та фінансування, а також отримати кращі ціни на свою продукцію. Таким механізмом «стимулювання» може стати мережа кооперативних плодоовочевих аукціонів, які давно функціонують в європейських та азійських країнах. Держава, в свою чергу, зможе отримати повну простежуваність всього ланцюжку, починаючи від виробництва овочевої продукції і закінчуючи її доставкою до кінцевого споживача», – зазначає Федір Рибалко.
Для наочності, фахівець привів успішний приклад використання плодоовочевих аукціонів Бельгії. Бельгія, незважаючи на невелику територію є потужним гравцем на овочевому ринку. Не маючи конкурентної переваги у виробництві перед найбільшими європейськими гравцями – Нідерландами та Іспанією, країна, за допомогою аукціонів успішно захищає себе. Щотижня бельгійці опускають ціни до рівня Іспанії, або Нідерландів, що дає змогу конкурувати з найбільшими гравцями, а не викидати продукцію на смітник.

Серед інших напрямків підтримки експерт виділив часткове відшкодування вартості будівництва та/або придбання обладнання для кооперативних пакувальних центрів свіжої овочевої і баштанної продукції (у межах 25%), а також часткове відшкодування вартості будівництва нових тепличних комплексів (у межах 25%).

«Розроблена концепція також включає такі напрямки розвитку овочівництва, як державна підтримка розвитку експорту овочевої і баштанної продукції сільськогосподарськими кооперативами (шляхом впровадження експортної субсидії, з прив’язкою до маси експортованої продукції) та державна підтримка наукових установ за напрямками: «Селекція», «Новітні методи біотехнології» та «Насінництво у первинних ланках», – додає виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко

Прийняття такої концепції розвитку дасть змогу забезпечити обсяги виробництва овочів на рівні 12 млн. тонн (125 відсотків до виробництва 2019 року), збільшити частку підприємств, що займаються виробництвом овочів, в тому числі сімейних фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів у валовому виробництві до 30 відсотків, створити  відповідні спеціалізовані кластери, збільшити частку органічного овочевого ринку до 10 відсотків від загалу, створити нові робочі місця у кількості до 55 тисяч працівників, довести обсяги експорту до 300 тис. тонн,  а також  зменшити на 20-30 відсотків собівартість овочевої продукції та підвищити її конкурентоспроможність на світовому ринку.
Представники галузевих асоціацій, наукових установ та профільного Міністерства підтримали презентовану концепцію.

«Погоджуюсь з тим, що треба дворівневий підхід до розвитку овочівництва: спочатку потрібно створити кооперативи, а потім відповідні програми підтримки. Запропоновану концепцію беремо на внутрішнє узгодження і в рамках наступної робочої групи 15 вересня проінформуємо про те на якому етапі вона знаходиться. Думаю, що на жовтень винесемо цю концепцію на Уряд», – зазначає Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

В рамках засідання також виступив голова фермерського господарства «Аделаїда» Сергій Рибалко, який презентував концепцію розвитку промислового картоплярства. Дана концепція також була підтримана всіма учасниками робочої групи.

Ваш вибір 'Подобається'.


На Сумщині виявили АЧС

Згідно зі звітом від 03.08.2020 № 002127 п.м./20 випробувальної лабораторії Сумської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про результати досліджень патматеріалу від свійських свиней (1 голова), підтверджено діагноз – африканська чума свиней в підсобному господарстві жителя с. Михайлівка, Лебединського району Сумської області. Про це повідомляє головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області

Рішенням засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Лебединській райдержадміністрації № 3 від 04.08.2020 року визначено межі вогнища (осередок), зони захисту, зони нагляду та необхідні заходи і затверджено План заходів з ліквідації захворювання африканської чуми свиней.

В неблагополучному пункті проводяться оздоровчі заходи.

 У 2020 році Уряд направив аграріям 125 млн грн на часткову компенсацію відсотків за користування кредитами

Мінекономіки затвердило розподіл коштів у розмірі 124,9 млн грн для компенсації суб’єктам господарювання АПК за фактично сплачені відсотки за користування кредитами за січень-червень 2020 року. Станом на сьогодні кошти направлені на уповноважені банки, які в свою чергу спрямують їх на виробників.

Кошти отримають 696 позичальників, які подали заявки до уповноважених банків (2 підприємства провадять діяльність як у галузі тваринництва так і за іншими видами), у тому числі, які провадять діяльність:

у галузі тваринництва – 48 підприємств;

за іншими видами  - 650 підприємств.

Загальний обсяг кредитів, залучений підприємствами – 5 млрд грн, з них пільгових (підлягають компенсації) – 3,4 млрд грн, у тому числі:

а) за видами кредитів:

- короткострокових – 1,3 млрд грн (37,9 %);

- середньострокових – 1,5 млрд грн (44 %);

- довгострокових – 0,6 млрд грн (18,1 %);

в) за видами діяльності позичальників:

- галузь тваринництва – 0,7 млрд грн (19,6%);

- іншими галузі – 2,7 млрд грн (80,4%).

Середні процентні ставки банків, під які суб’єкти господарювання АПК залучили кредити склали 14-16 % річних.

Із загальної кількості уповноважених банків, які підписали з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва (33 банка), прийняли участь у наданні компенсації за кредитами 19 банків.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Приміщення птахофабрики на Миколаївщині продадуть на аукціоні

Днями на електронні торги було виставлено майно “Баштанської птахофабрики”, що розташована у місті Баштанка на Миколаївщині. Покупцям пропонують приміщення чотирьох пташників та інші господарські будівлі. Земля, на якій розташоване майно птахофабрики перебуває у довготерміновій оренді (50 років).

“Комплекс загальною площею 5342,50 кв.м., який складається з адмінприміщення загальною площею 26,20 кв.м.; пташника літ.Е загальною площею 1159,70 кв.м., пташника літ. Б загальною площею 1788,20 кв.м., пташника літ. Д. загальною площею 1185,70 кв.м., пташника літ. В. загальною площею 1182,70 кв.м., убиральні та споруд 1,2,3, що знаходиться за адресою: Миколаївська область, Баштанський р., м. Баштанка”, – йдеться на торговельній платформі OpenMarket.

Початкова ціна лоту складає 5 млн гривень. Аукціон заплановано на 25 серпня. Наразі триває реєстрація учасників. Станом на 5 серпня про бажання участі в торгах заявило 4 учасники.

Джерело: meat-inform.com

Ваш вибір 'Подобається'.