Tempo950x100

Tempo300x100

Сподіваюся, це помилка, – Черняк відреагував на підозру від СБУ

Сподіваюся, це помилка, – Черняк відреагував на підозру від СБУ
Фото: з відкритих джерел

Один із найбагатших бізнесменів України 54-річний Євген Черняк, якому 29 грудня Служба безпеки України повідомила про підозру в пособництві росії та сплати податків до її бюджету, відкинув всі обвинувачення і назвав справу проти нього “помилкою”.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook та заявив, що про підозру дізнався з соцмереж.

“Про підозру дізнався з повідомлення в телеграм-каналі. До цього ніхто на мене особисто не виходив, нічого не вручав, жодних питань мені у справі не ставив”, – зауважив Черняк.

За його словами, проти його холдингу  “Global Spirits” у рф з 2014 року діють санкції, тому мати там якісь активи компанія не могла.

“Ліцензію відкликано 24 лютого, ніхто на втрати не дивився, працювати з убивцями українців ніхто не буде. Компанія виграла суд на Кіпрі та заборонила судовим рішенням європейського суду у будь-якому вигляді використовувати торгові марки, додатково юридично закріпивши відкликання ліцензії”, – пише бізнесмен.

За його словами, “Global Spirits” є найбільшим платником податків у алкогольній галузі і з моменту повномасштабного вторгнення до бюджету заплатили майже 5 мільярдів.  

“Ми найбільший донатор, навіть не перераховуватиму скільки всього зроблено, скільки допомоги, машин, бронежилетів, гуманітарки більше ста фур, пікапів передала компанія, ми навіть не фіксували це, були впевнені, що не знадобиться. Мовчати не будемо, ні я особисто, ні компанія. Але як і у багатьох українських бізнесів у нас виникла ситуація, яка, дуже сподіваюся, є помилкою, а не спробою тиску на бізнес з метою рейдерської атаки на лідера ринку”, – пише Черняк.

У чому звинувачують Черняка

Нагадаємо, 29 грудня СБУ повідомила про підозру Черняку за ч. 2 ст. 28, ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору, вчинене за попередньою змовою групи осіб). За результатами слідства встановлено, що протягом 2022 року підпорядковані Черняку підприємства перерахували до бюджету росії близько 6 млрд у гривневому еквіваленті лише у вигляді сплати податків та зборів. 

Сам Черняк наголошує, що у матеріалах справи СБУ йдеться не про сплату податків в рф, а про деякі підприємства, що  знаходяться в Середній Азії, Сакартвелло (Грузія) та Азербайджані, власником, орендарем чи керуючим яких, він ніколи не був і, відповідно, не міг нічого купувати чи продавати.

“Незрозуміло як і зазначені у справі підприємства могли сплачувати податки до рф, якщо вони перебувають не в рф. Крім цього, я перебуваю в розшуку і в заочному арешті в рф, тому платити, або щось продавати не міг ні з юридичних норм, ні з етичних міркувань-це очевидно”, – додав Черняк.

У липні у росії відкрили справу проти міжнародного алкогольного холдингу “Global Spirits” і оголосили Черняка в розшук.

В рф йому пред’являють звинувачення у “фінансуванні тероризму”, що означає підтримку Збройних сил України. Холдинг “Global Spirits” стверджував, що не має діяльності в росії і не має жодного персоналу, виробництва чи торговельних операцій в цій країні.

Перегляди: 31
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/spodivayusya-cze-pomylka-chernyak-vidreaguvav-na-pidozru-vid-sbu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати