Стало відомо, коли розпочнеться будівництво ділянки євроколії “Мостиська – Скнилів”

Стало відомо, коли розпочнеться будівництво ділянки євроколії “Мостиська – Скнилів”
Фото: з відкритих джерел

Будівництво ділянки євроколії “Мостиська – Скнилів” від держкордону з Польщею до Львова стартує цього року. Колію будуть використовувати для вантажних та пасажирських перевезень між Україною та країнами Євросоюзу.

Про це розповів голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

За його словами, таку довгоочікувану новину напередодні під час форуму «Україна. Рік 2024» повідомив віцепрем’єр-міністр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

“Від себе додам, що це вкрай важливий проєкт, який дозволить забезпечити ефективне міжнародне залізничне сполучення між Польщею, країнами Євросоюзу та Україною”, – підкреслив Козицький.

Він зауважив, що станція «Скнилів» стане міжнародним залізничним хабом.

“Для розбудови хабу обрали саме її, щоб уникнути перевантаження станції «Львів», через яку прямують більшість внутрішньодержавних поїздів”, – пояснив Козицький.

Він додав, що на дільниці від Мостиська до Скнилова необхідно реконструювати 72,9 км колії 1520 мм на колію шириною 1435 мм.

Модернізувати дільницю від станції Мостиська до Скнилова допоможе Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Колію будуть використовувати для вантажних та пасажирських перевезень між Україною та країнами Євросоюзу.

“Станом на сьогодні на цю ділянку вже є техніко-економічне обґрунтування та проєктно-кошторисна документація, крім того, проєкт проходить оцінку впливу на довкілля. Паралельно триває обговорення з інвесторами щодо наступних етапів реалізації проєкту”, – резюмував Козицький.

Перегляди: 45
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/stalo-vidomo-koly-rozpochnetsya-budivnycztvo-dilyanky-yevrokoliyi-mostyska-sknyliv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
2