Суд наклав арешт на соєвий завод на Херсонщині

Суд наклав арешт на соєвий завод на Херсонщині

20.10.2020 Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання “Місто Банку” та в рамках кримінального провадження №12020000000000367 наклав арешт на завод по переробці сої загальною площею 10 355,9 кв. м., який розташований за адресою: Херсонська область, м. Нова Каховка, вул. Індустріальна, 19. Про це пише Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, за інформацією Місто Банку, 19.06.2020 було проведено низку реєстраційних дій, якими банк фактично було позбавлено права власності на відповідний цілісний майновий комплекс та внесено нові відомості до держреєстру речових прав на нерухоме майно – “зокрема, безпідставно були скасовані записи про державну реєстрацію іпотеки та запис про державну реєстрацію права власності на відповідний об`єкт нерухомості за ПАТ «Місто Банк»”.

Місто Банк констатував, що договір іпотеки, за яким він набув право власності на ЦМК, “не був та не є предметом оскарження у жодному судовому процесі та не визнавався судом недійсним, а отже продовжує свою дію до сьогодні”, а тому “були відсутні будь-які законні підстави для скасування у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно записів про державну реєстрацію права власності за ПАТ «Місто Банк», а також записів про державну реєстрацію іпотеки” (цитата).

Банк зазначав, що “вказані дії призвели до незаконного позбавлення ПАТ «Місто Банк» права власності на ЦМК шляхом реєстрації права власності за ТОВ «Солія»” (цитата).

Українські суди вже чимало років розглядають низку спорів довкола згаданого соєвого заводу. Крім того, правоохоронці розслідують низку супровідних кримінальних проваджень.

Ще в 2013 році ЗМІ повідомляли про позов братів Вадима та Іллі Сегалів в суд Нью-Йорка проти Дмитра Фірташа, в якому позивачі звинувачували відповідача в захопленні заводу з переробки сої в Новій Каховці на Херсонщині (його брати Сегаль оцінювали в 50 млн дол).

Суть історії в тому, що банк “Надра” надав кредит для підприємства “Каховка Пром-Агро”. У результаті тривалого протистояння (у сторін конфлікту різний погляд на обсяг заборгованості) та низки операцій банк “Надра” звернув стягнення на іпотечне майно, продав його, і після цього активи підприємства опинилися в іпотеці “Місто Банку” (належить молодшому бізнес-партнеру Дмитра Фірташа – Івану Фурсіну). Опоненти “фірташівців” вважають незаконним цей процес (ФГВФО підтримував “фірташівців”).

Дмитро Фірташ офіційно став власником банку «Надра» в травні 2011 року. Перед цим – з 2009 року – в банку працювала “не чужа” йому тимчасова адміністрація.

До 2009 року банк «Надра» був підконтрольний кільком групам акціонерів. Представниками основної з них вважалися брати Ілля та Вадим Сегаль з партнерами – Вадимом П’ятовим та Ігорем Гіленком (він же був главою правління). Молодшими партнерами по банку (проте зі значним пакетом акцій – близько 34%) були представники групи «Континіум» (на сьогодні найвідоміші її активи – мережа АЗС WOG, «Банк інвестицій та заощаджень» тощо).

У жовтні 2009 року банк «Надра» офіційно опублікував список проблемних корпоративних боржників. Серед них фігурували 22 компанії, які, як зазначав банк, входять в бізнес-групу Іллі Сегаля. У цьому переліку було в т.ч. “Каховка Пром-Агро”. Згодом ЗМІ публікували лист Сегалів, у якому вони переконували, що кілька років до цього не входили в керівні органи банку й не мають стосунку до виведення активів з фінустанови.

 

 

Перегляди: 9
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/sud-naklav-aresht-na-soyevyy-zavod-na-hersonshchyni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати