“Світу загрожує ураган голоду”: президент одного з найбільших у світі постачальників міндобрив зробив невтішний прогноз

“Світу загрожує ураган голоду”: президент одного з найбільших у світі постачальників міндобрив зробив невтішний прогноз
Фото: з відкритих джерел

Президент і головний виконавчий директор одного з найбільших у світі постачальників мінеральних добрив — компанії Yara — Свейн Торе Холсетер в інтерв’ю Der Spiegel спрогнозував загальносвітовий голод, передає УНН.

“Ми знаходимося в гострій продовольчій кризі, подібної до якої давно не було. У деяких частинах Африки, таких як зона Сахеля або Ефіопія, є батьки, які не можуть прогодувати своїх дітей. <…> Світу загрожує ураган голоду”, – заявив він і додав, що без росії та білорусі цю проблему не вирішити.

“росія і білорусь є одними з найбільших виробників азотних і калійних добрив. І їх власні національні експортні обмеження, і західні санкції проти цих держав призводять до того, що на світовий ринок надійде мало добрив”, — пояснив президент Yara.

Підприємства Yara розташовуються у більш ніж 60 країнах світу, а обсяг виробництва перевищує 28,4 млн тонн добрив на рік. Компанії також належить 49% у СП із російським ВАТ “Акрон” — ЗАТ “Нордік Рус Холдинг”.

Крім цього, минулого року заступником генерального директора Yara був обраний нинішній CEO російської компанії “Уралхім” Дмитро Коняєв.

І Холсетер, і Коняєв входять до складу Виконавчої ради директорів Yara до сьогодні.

Дмитро Коняєв став СЕО російського “Уралхіма” після того, як Євросоюз офіційно оголосив про нові санкції щодо низки підприємців з росії, серед яких був олігарх Дмитро Мазепін – тодішній генеральний директор “Уралхіму”. Відразу після оголошення санкцій він знизив свою частку в концерні нижче 50% і пішов з посади гендиректора.

На думку економістів, бізнесмен таким чином планував обійти санкції, накладені ЄС.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitu-zagrozhuye-uragan-golodu-prezydent-odnogo-z-najbilshyh-u-sviti-postachalnykiv-mindobryv-zrobyv-nevtishnyj-prognoz
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати