Ситуація на світових ринках зернових стає все більш напруженою

Ситуація на світових ринках зернових стає все більш напруженою

Підготовлений ФАО прогноз світового виробництва зернових у 2020 році був підвищений на 1,7 млн ​​тонн до 2 767 млн ​​тонн, що на 2,1 відсотки більше, ніж було вироблено в 2019 році. Це підвищення прогнозу в порівнянні з попереднім місяцем майже повністю обумовлено переглядом у бік підвищення прогнозів виробництва фуражних зернових в ряді країн Африки. По рису офіційні особи в Корейській Народно-Демократичній Республіці та Гвінеї представили дані про зниження валового виробництва в порівнянні з більш ранніми прогнозами ФАО на величину, що перевищує зростання виробництва в Мадагаскарі, в результаті чого прогноз виробництва рису в світі в 2020 році був дещо знижений, але , проте, залишається безпрецедентно високим.

Прогноз світового споживання зернових в сезоні 2020-2021 років був підвищений в порівнянні з квітневим прогнозом на 6,0 млн тонн до 2 783 млн тонн, що на 2,7 відсотки більше, ніж у 2019-2020 роках. Проведене в цьому місяці коригування прогнозу в бік підвищення пов’язане зі збільшенням на 4,2 млн тонн прогнозу споживання кукурудзи в 2020-2021 роках головним чином в силу більш високого, ніж очікувалося раніше, споживання на корми в Китаї і Сполучених Штатах Америки. В результаті цього прогноз загального споживання фуражних зернових переглянутий і передбачає перевищення рівня 2019-2020 років на 3,4 відсотки. Передбачається, що майже 60 відсотків приросту споживання фуражних зернових на корми в порівнянні з минулим роком буде припадати на Китай. Загальний обсяг споживання пшениці в сезоні 2020-2021 років змінився згідно з прогнозами поточного місяця незначно і передбачає збільшення в порівнянні з рівнем минулого сезону на 1,7 відсотки, причому найбільш значущим фактором очікуваного приросту (вперше з сезону 2011-2012 років) стане передбачуване зростання споживання на корми, який майже повністю буде припадати на Китай. У порівнянні з квітневим прогнозом новий прогноз ФАО по світовому споживанню рису в 2020-2021 роках змінений незначно: очікується приріст на 1,9 відсотки в порівнянні з попереднім роком при рекордно високому рівні, який обумовлений очікуваним збільшенням обсягу споживання на продовольчі потреби і відновленням обсягів закупівель на корми.

Прогноз ФАО щодо обсягів запасів зернових в світі на кінець сільськогосподарського сезону 2021 року переглянутий у бік пониження на 2,8 млн тонн до 805 млн тонн, і тепер він на 2,3 млн тонн нижче рівня початку сезону. В результаті цього перегляду (в сукупності з очікуваним зростанням споживання) загальносвітовий показник співвідношення запасів зернових і їх споживання становить 28,3 відсотки проти 29,6 відсотки в сезон 2019-2020 років, що є найнижчим показником за останні сім років. Прогноз по запасах фуражних зернових в світі знижений на 4,1 млн тонн у порівнянні з прогнозом минулого місяця; це на 7,4 відсотки нижче обсягу запасів на початок сезону, що обумовлено головним чином ймовірністю зниження запасів кукурудзи в США і Китаї. Відповідно до незначно переглянутими в порівнянні з минулим місяцем в бік збільшення прогнозу світових запасів пшениці очікується, що вони можуть збільшитися на 2,8 відсотки в порівнянні з початком сезону, причому в Китаї це збільшення в порівнянні з минулим роком складе більше 40 відсотків. Після перегляду в бік збільшення на 400 000 тон запаси рису в світі станом на кінець сезону 2020-2021 років передбачаються на рівні початку сезону, оскільки скорочення запасів (в першу чергу в Бангладеш, Індонезії та Китаї) можуть бути компенсовані нарощуванням запасів в Індії, США і Таїланді.

Згідно з прогнозами, обсяг світової торгівлі зерновими в сезоні 2020-2021 років досягне 467 млн ​​тонн, що трохи вище квітневого прогнозу, а в порівнянні з минулим роком вище на 5,9 відсотки. Прогноз за обсягами світової торгівлі фуражними зерновими в 2020-2021 роках (липень – червень) в порівнянні з минулим місяцем практично не змінився і як і раніше передбачає значний приріст (9,2 відсотки) проти рівня сезону 2019-2020 років головним чином у зв’язку з ймовірними рекордними обсягами закупівель Китаєм кукурудзи і ячменю. Очікується, що торгівля пшеницею в сезоні 2020-2021 років (липень – червень) виросте на 2,0 відсотки в порівнянні з оцінками по сезону 2019-2020 років за рахунок очікуваного зростання в порівнянні з минулим роком імпортного попиту з боку Китаю, Марокко і Пакистану . Прогноз ФАО за обсягом світової торгівлі рисом в 2021 календарному році залишився практично незмінним у порівнянні з квітневим і передбачає його збільшення на 6,4 відсотка в порівнянні з рівнем 2020 року.

Джерело: УЗА

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/sytuaciya-na-svitovyh-rynkah-zernovyh-staye-vse-bilsh-napruzhenoyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Квітня

    Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність

    Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі вичерпання запасів та переходу трейдерів на новий урожай

    Українське продовольство: європейський ринок утримали, хоча без експортних обмежень не обійшлося

    Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

    Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

    Міністра аграрної політики Миколу Сольського звільнили з-під варти під заставу

    Мінагрополітики відновить дотації фермерам на землю та за утримання худоби

    Після тривалої паузи запустився Сумихімпром

    Як змінилися ціни на яблука, полуницю та банани

    Бізнес пропонує “обнулити” земельні питання: володієш три роки – претензій до тебе немає

    БІЛЬШЕ НОВИН