Третина врожаю кукурудзи в Україні все ще на полях через дощі й відключення електроенергії – Bloomberg

Третина врожаю кукурудзи в Україні все ще на полях через дощі й відключення електроенергії – Bloomberg
Фото: з відкритих джерел

Третина врожаю кукурудзи в Україні все ще залишається на полях з настанням зими, що створює додаткове навантаження на життєво важливий сільськогосподарський сектор.

Про це пише Bloomberg.

Зазначається, що виробники зіткнулися з нишкою перешкод: рекордні осінні опади розмили поля, а через війну знизились ціни, за які аграрії можуть продати свою продукцію.

При цьому удари РФ по об’єктах інфраструктури України обмежили постачання електроенергії, необхідної для сушіння вологого зерна.

“Незважаючи на те, що експорт був обмежений російським вторгненням, Україна залишається четвертим найбільшим у світі постачальником кукурудзи і має значний вплив на світову пропозицію.

Зерно ще можна зібрати до весни, хоча перспективи його якості та кількості зменшуються”, – йдеться у статті.

“У мене зараз близько 90% всієї кукурудзи на полі, і вже лежить сніг”, – сказав генеральний директор Agricom Group Петро Мельник.

“Весь вересень і дві третини жовтня я не міг збирати врожай через погоду”, – розповів він.

Міністерство сільського господарства США знизило прогноз врожаю кукурудзи в Україні до 27 мільйонів тонн, що на 4,5 мільйона тонн менше, посилаючись на безперервні осінні дощі в трьох ключових областях – це буде п’ятирічний мінімум.

ООН дає ще більш низький прогноз – 24 млн тонн.

Збирання врожаю просувається з “рекордно повільною” швидкістю, зазначають в “УкрАгроКонсалт”.

Станом на вівторок 34% врожаю залишається незібраним, свідчать урядові дані.

Фермери залишали кукурудзу на зиму в минулі сезони. Проте основна частина зазвичай збирається до грудня, повідомляє “УкрАгроКонсалт”. Більше снігу і злив протягом наступних двох тижнів можуть затримати польові роботи до 2023 року.

“Дощова погода призвела до необхідності просушити зерно, перш ніж його можна буде належним чином зберігати”, – заявила економістка Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Моніка Тотова.

“Цей процес ускладнився – і став більш дорогим – оскільки російські атаки на українську інфраструктуру спричинили загальнонаціональні відключення електроенергії, що ускладнило стабільну роботу сільськогосподарських об’єктів”, – додає вона.

Більшість кукурудзи має вологість близько 25%, у порівнянні з 18-20% норми, сказала Тетяна Алавердова, комерційний директор сільськогосподарської компанії HarvEast.

Вона сподівається, що збирання врожаю завершиться у лютому, що стане найпізнішим терміном за всю історію компанії. За її словами, затримки можуть призвести до зниження врожайності та ризику виникнення проблем з якістю.

Українська зернова асоціація закликала уряд пріоритетно забезпечити електроенергією елеватори, щоб запобігти псуванню зерна та допомогти фермерам з фінансами. 

“Уповільнення темпів зростання підриває ключове джерело доходу для сільськогосподарської галузі України, яка вже зазнала збитків від війни на суму понад 4 мільярди доларів США. Кукурудза є найбільшою культурою, яку вирощує і відвантажує країна, за обсягом”, – підкреслює Bloomberg.

Наразі Міністерство сільського господарства України очікує, що фермери завершать збирання врожаю протягом декількох місяців, заявив заступник міністра Тарас Висоцький наприкінці листопада.

“Збирання кукурудзи не є чимось незвичайним, оскільки воно триває до січня”, – повідомила Тотова, маючи на увазі кукурудзу.

“Але перешкоди, особливо пов’язані з енергією, швидше за все, переважатимуть”, – прогнозує вона.

Джерело: Економічна правда

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/tretyna-vrozhayu-kukurudzy-v-ukrayini-vse-shhe-na-polyah-cherez-doshhi-j-vidklyuchennya-elektroenergiyi-bloomberg
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати