У Болгарії фермери заблокували дороги по всій країні через агроімпорт з України

У Болгарії фермери заблокували дороги по всій країні через агроімпорт з України
Фото: з відкритих джерел

У Болгарії фермери та власники переробних підприємств почали акції протесту у вузлових точках по всій країні. Через відновлення імпорту українського зерна вони заблокували прикордонні переходи, головні дороги та шосе.

Про це повідомляють болгарська служба «Радіо Свобода» та Forbes Bulgaria.

Аграрії вивели на магістральні дороги великовагову техніку, щоб заблокувати рух. Однією з їхніх головних вимог є відновлення заборони на імпорт української агропродукції до Болгарії, яку парламент країни скасував 14 вересня.

Прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков назвав деяких протестувальників «терористами» й заявив, що частина їхніх вимог уже виконана, а решту — виконати неможливо.

«В останні два дні вони почали поводитись як терористи. Вони використовують брехливі аргументи, висувають вимоги — “це має бути негайно, якщо ви цього не зробите, ми заблокуємо країну”. Я не веду переговорів з терористами», — підкреслив прем’єр Болгарії.

Денков наголосив, що проблема з імпортом з України вже розв’язана. Він розповів, що розмовляв із прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем і повідомив йому, що Болгарія сама вирішить, які товари і в яких кількостях буде приймати. Це дозволить запобігти перенасиченню ринку.

Пізніше Денков зазначив, що вдруге запросить представників аграріїв на зустріч, хоча першого разу ті відмовилися. Він додав, що не бачить причин для відставки міністра сільського господарства, як того вимагають протестувальники.

Джерело: hromadske.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-bolgariyi-fermery-zablokuvaly-dorogy-po-vsij-krayini-cherez-agroimport-z-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати