У Мінагрополітики оцінили ймовірність критичного дефіциту продуктів через підрив Каховської ГЕС

У Мінагрополітики оцінили ймовірність критичного дефіциту продуктів через підрив Каховської ГЕС
Фото: з відкритих джерел

Підрив окупантами Каховської ГЕС не спровокує у 2023 році критичного дефіциту агропродукції.

Таку заяву зробив заступник міністра аграрної політики і продовольства Віталій Головня, зазначивши при цьому, що в результаті підриву Каховської ГЕС Україна втратить певну частину врожаю зернових, але ці втрати не будуть критичними, повідомляє Укрінформ.

“Критичного дефіциту продукції в цьому році ми не відчуємо, оскільки торік ми вже втратили значну частину земель сільськогосподарського призначення в цьому регіоні, і наші фермери змогли переорієнтуватися. Зокрема, інші регіони взяли на себе значний обсяг виробництва, особливо овочевого”, – зазначив Головня.

Заступник міністра також підкреслив, що прямі і непрямі втрати українського агросектору від підриву Каховської ГЕС можуть перевищити $10 млрд через неможливість повноцінного здійснення сільськогосподарської діяльності на затоплених територіях.

“Ми втратимо певний обсяг зернових, але основна частина зрошуваних земель на півдні знаходиться на Лівобережжі Дніпра. Правобережні ж території є так званою сірою зоною. Фермери і так мало там вирощували, бо там постійно то прильоти, то бойові дії. Тому гірше, ніж минулого року, цього року там точно не буде”, – зазначив чиновник.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-minagropolityky-oczinyly-jmovirnist-krytychnogo-deficzytu-produktiv-cherez-pidryv-kahovskoyi-ges
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати