У ЄС викрили шахрайську схему щодо медичного канабісу на 645 млн євро

У ЄС викрили шахрайську схему щодо медичного канабісу на 645 млн євро
Фото: з відкритих джерел

У Європі викрито масштабну шахрайську схему, пов’язану з інвестиціями в медичний канабіс, затримано дев’ятьох підозрюваних.

Про це повідомляє Євроюст, передає Укрінформ.

“Ліквідовано дві пов’язані між собою злочинні організації, які рекламували схему в інтернеті та відмивали прибуток, що за оцінками становить близько 645 мільйонів євро. У результаті скоординованих дій затримано дев’ятьох підозрюваних”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що лише у Німеччині, Франції та Іспанії понад 4500 жертв подали офіційні скарги на шахраїв, які створили платформу краудфандингу, щоб зібрати щонайменше 50 євро з кожного інвестора на вирощування лікарського канабісу. Насправді рослини канабісу так і не були придбані, хоча організатори схеми вдавали, що працюють із законними та ліцензованими підприємствами, які їх вирощуватимуть.

Шахраї діяли як мінімум із січня 2020 року до липня 2022 року.

Схема мала характер піраміди та обіцяла надзвичайно високі прибутки від інвестицій. Розслідування в Німеччині, Іспанії та інших країнах Європи виявили, що інвесторам заплатили лише частково.

Більшість вкладених грошей була використана для виплат партнерам, підтримки роботи схеми та розширення масштабів шахрайства за допомогою великих онлайн-кампаній. Для цієї мети та для відмивання доходів використовувалася мережа міжнародних компаній. Схемою, вочевидь, керувала російська злочинна мережа, пов’язана з афілійованою злочинною групою, базованою в Німеччині.

Жертви в Німеччині та Іспанії стверджують, що втратили щонайменше 51,5 мільйона євро, а загальний обсяг інвестицій оцінюється приблизно у 645 мільйонів євро.

Усього як онлайн-інвестори були зареєстровані близько 550 тис. учасників по всьому світу, переважно у Європі. Близько 186 тисяч учасників переказали кошти або криптовалютою, або через банк.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-yes-vykryly-shahrajsku-shemu-shhodo-medychnogo-kanabisu-na-645-mln-yevro
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати