Україна чекає на відповідь Польщі на пропозицію щодо врегулювання на кордоні

Україна чекає на відповідь Польщі на пропозицію щодо врегулювання на кордоні
Фото: з відкритих джерел

Україна передала Єврокомісії пропозиції щодо вирішення проблем на кордоні з Польщею. Відповідь потрібна терміново.

Про це заявив президент Володимир Зеленський на презентації платформи “Зроблено в Україні”, передає РБК-Україна.

“Пропозиції були передані Єврокомісії, були озвучені колегам із Польщі. Зараз треба робити все, щоб ситуація була вирішена”, – сказав Зеленський. Він подякував аграріям та бізнесу за розуміння ситуації та гідну поведінку на кордоні.

Як уточнила виданню перший віце-прем’єр Юлія Свириденко, Україна згодна продовжити моніторинг поставок трьох товарів – яйця, цукор та курятини та розширювати список товарів для моніторингу, як пропонує Польща, не має наміру.

“Ми не погоджуємось на розширення списку”, – сказала Свириденко.

Вона також зазначила, що президент доручив терміново вирішити питання на кордоні, тому Україна чекає на відповідь від Польщі якнайшвидше. “Ми чекаємо на відповідь від Польщі і 28 березня ми чекати не будемо”, – сказала вона.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що готовий зустрітись із представниками України 28 березня.

Плани уряду Польщі та відповідь Києва

Нагадаємо, польські фермери розпочали блокаду кордону з Україною 9 лютого, вимагаючи скасувати рішення про безмитну торгівлю України з ЄС.

Пункти пропуску блокують фермери, а нещодавно на кордоні почали висипати українське зерно. Зафіксовано вже чотири подібні випадки.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський минулого тижня заявив, що його міністерство хоче розробити двосторонню угоду з Україною, яка б розширила сферу захисту ринку, включивши до неї інші чутливі продукти: цукор, м’ясо птиці, яйця, ягоди, мед, яблучний сік, олію.

У Києві вже заявили, що не згодні на розширений список.

Якщо Польща розширить торгові заборони в односторонньому порядку, Україна може вжити заходів у відповідь і ввести заборону на імпорт польських товарів, насамперед фруктів та молочної продукції.

Як повідомлялося, ввечері 23 лютого прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що зустріч із польськими урядовцями на кордоні не відбулася. Але Україна пропонує “план взаємопорозуміння” для деблокади кордону з Польщею з п’яти кроків.

Раніше польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що пропонована президентом України Володимиром Зеленським урядова зустріч на кордоні не відбудеться, а 28 березня у Варшаві заплановано зустріч представників урядів Польщі та України.

Перегляди: 96
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-chekaye-na-vidpovid-polshhi-na-propozycziyu-shhodo-vregulyuvannya-na-kordoni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати