Україна заборонила імпорт яєць і курятини з Польщі: що сталося

Україна заборонила імпорт яєць і курятини з Польщі: що сталося
Фото: з відкритих джерел

Київ тимчасово заблокував ввезення яєць, живої птиці та продуктів птахівництва і сировини з Польщі. Це пов’язано з хворобою Ньюкасла. Експерти занепокоєнні, що це може призвести до кардинальних наслідків.

Хворобу Ньюкасла, або як її ще називають псевдочуму домашньої птиці, виявили в одному з господарств на Підляшші. Такої напасті в Польщі не було протягом останніх 49 років.

Експерти б’ють на сполох: заборона імпорту може призвести до загибелі  500 тисяч курчат

 “У зв’язку зі спалахом хвороби Ньюкасла в Підляському воєводстві українська влада рішенням від 13 липня 2023 року ввела заборону на ввезення з усієї території польських інкубаційних яєць, живої птиці та продуктів і сировини, одержуваних від птиці, за винятком продуктів, які були оброблені методом, що гарантує знищення збудника даної хвороби”, – йдеться в повідомленні.

Portalspozywczy.pl повідомляє, що спалах хвороби Ньюкасла, яка вважається одним з найнебезпечніших вірусних захворювань домашньої птиці, було підтверджено 12 липня на хуторі поблизу Білостока в селі Топілець в муніципалітеті Туросьнь-Косьцельна.  Національна палата виробників м’яса птиці та кормів пояснює, що заборона на імпорт може призвести до загибелі до 500 тисяч курчат у віці до декількох днів.

“Київ є найбільшим імпортером добових курчат для відгодівлі пташенят з Польщі. Десятки мільйонів з них щороку завозять в Україну. Курчат на відгодівлю доставляють одержувачам приблизно через 24 години після вилуплення. Їх перевозять в спеціальних транспортних засобах для забезпечення оптимальних умов. На жаль, ці автомобілі не пристосовані до затримки в кілька днів. Тому, якщо ситуація не зміниться в найближчі години, пташенята загинуть в муках”, – зазначила Катажина Гавронська, директор Національної палати виробників птахівництва та кормів Польщі.

Гавронська додає, що спалах був виявлений локально, а це означає, що ембарго має охопити лише один повіт. Однак цього не сталося.

“Згідно з усіма процедурами, узгодженими Польщею та Україною, заборона на ввезення м’яса птиці та продуктів птахівництва має охоплювати лише один польський повіт, тоді як українці заблокували всю Польщу”, – підсумовує Гавронська.

Чим небезпечна хвороба Ньюкасла і як захистити птицю від неї

За даними Держпродспоживслужби України, хвороба Ньюкасла проявляється в курей ураженням органів дихання, шлунково-кишкового тракту і центральної нервової системи. За симптомами вона схожа на пташиний грип, але значно страшніша Небезпека захворювання пов’язана з рознесенням інфекції на різні континенти з птахівничої продукцією. Тому хвороба Ньюкасла включена до списку особливо небезпечних хвороб. Економічний збиток значний через високу захворюваність нещеплених птахів. Летальність становить від 60 до 90%. Перехворілі курчата погано ростуть. Великі витрати пов’язані з проведенням жорстких карантинних заходів і знищенням хворої та підозрілої на зараження птиці.

У природних умовах хворобу Ньюкасла частіше реєструють у птахів із загону курячих: кури, індички, цесарки, фазани, павичі, голуби, папуги та ін.. Ступінь сприйнятливості до захворювання птиці різних порід та віку неоднакова. Іноді спостерігають випадки спалахів у курчат при відсутності захворювання дорослої птиці. Домашня водоплавна птиця – качки, гуси – не хворіють на хворобу Ньюкасла, але є вірусоносіями.

Ефективних засобів лікування від хвороби Ньюкасла немає. У промислових птахівничих господарствах вся хвора птиця через загрозу розносу інфекції підлягає знищенню. Єдиний засіб захистити птицю від цієї страшної хвороби – це своєчасна імунізація всього поголів’я.

Джерело: ukrayina.pl

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-zaboronyla-import-yayecz-i-kuryatyny-z-polshhi-shho-stalosya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати