Україна збільшила експорт агропродукції у липні

Україна збільшила експорт агропродукції у липні
Фото: з відкритих джерел

В липні 2022 року Україні вдалося експортувати 3 млн т продукції АПК альтернативними шляхами через блокування морських портів російськими військами. Це на 12% більше, ніж попереднього місяця. Хоча темпи зростання поступово знижуються, однак все ще залишаються позитивними. 

Про це повідомляє пресслужба УКАБ.

Щодо структури експорту агропродукції в липні, то вона виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 1,7 млн т (кукурудза – 69%, пшениця – 22%, ячмінь – 9%). Приріст до показника минулого місяця: +21%;
  • олійні культури – 597,2 тис. т (насіння соняшнику – 61%, ріпак – 19%, сої – 9%). Приріст: -7%.
  • рослинні олії – 297,1 тис. т (соняшникова олія – 94%, соєва – 5%). Приріст: 0%.
  • макуха після вилучення рослинних олій – 185,9 тис. т (соняшникова – 85%, соєва – 15%). Приріст: +34%.

Найбільші обсяги приросту продемонстрували зернові культури, експорт яких за місяць збільшився майже на 300 тис. т. Відбулася часткова зміна структури експорту зернових – зростання частки пшениці та ячменю в порівнянні з попередніми періодами. Це пов’язано зі збиранням врожаю цих культур Україною і відповідно збільшенням пропозиції. Аналогічна ситуація спостерігається і щодо експорту олійних культур: розпочався збір врожаю ріпаку і його частка в структурі експорту збільшилася.  

Хоча позитивна динаміка експорту спостерігається, однак ціни на внутрішньому ринку на зернові культури продовжують знижуватися. На них тисне надлишкова пропозиція як врожаю минулого року, так і надходження нового врожаю при значно менших темпах зростання експорту.

Відновлення експорту морським шляхом, яке чекають всі аграрії та перша спроба якого відбувається 1 серпня 2022 року, може вирівняти ситуацію. Однак, варто врахувати, що поки відновлення експорту можливе з трьох морських портів Одеської області, решта – заблоковані російськими військами. Тому говорити про повернення до обсягів експорту довоєнного часу зарано. Лише у випадку повноцінного функціонування цих 3-ох морських портів та повної завантаженості альтернативних маршрутів можна сподіватися на обсяг експорту, який був до початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, коли Україна мала змогу експортувати лише зернових 5-6 млн т щомісяця.  

6091e2573074e31d3e3e4e2b428c8d9d
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-zbilshyla-eksport-agroprodukcziyi-u-lypni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати