В Азії – гострий дефіцит яєць. Їх замінять розробки з люпину, картоплі та квасолі мунг

В Азії – гострий дефіцит яєць. Їх замінять розробки з люпину, картоплі та квасолі мунг
Фото: з відкритих джерел

Уряд Малайзії нещодавно оголосив про скасування контролю над цінами на яйця, дозволяючи визначати їх ринку. Отже, ціни на яєчні продукти більше не є фіксованими, і можуть коригуватися відповідно до змін виробничих витрат. Цей крок – спроба зміцнення продовольчої безпеки на тлі загальноазіатської яєчної кризи.

Проблеми поставки курячих яєць вперше почали виникати на початку 2022 року. Їх посилили спалахи пташиного грипу та поширення захворювання в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Далі – збої в ланцюжках поставок, вищі витрати на корм та дороге паливо, які ще більше посилили регіональний дефіцит яєць.

Значним фактором стали глобальні перебої з поставками пшениці та кукурузі через воєнне вторгнення росії в Україну. 

Поряд з дефіцитом справжніх яєць популярності в Азії набувають бренди та компанії, які пропонують альтернативи рослинного походження та ферментовані розробки. І саме їх розвиток може допомогти вирішити проблему дефіциту, що загострюється.

Ще у 2019 році каліфорнійська харчова технологічна компанія Just Egg випустила свій продукт-замінник яєць, виготовлений із квасолі мунг. Яйце рослинного походження особливо набуло популярності в китайському регіоні завдяки співпраці з мережами швидкого харчування. Нещодавно ці яйця як безпечний продукт одобрили навіть у ЄС.

Інша компанія – Zero Egg – пропонує суміш рослинних білків із сої, картоплі, гороху і нуту. Evo Foods з Мумбаї продає індійським споживачам альтернативи з нуту, машу та гороху. А випускник Стенфордського університету нещодавно розробив веганський замінник яєць з нуту, льону та картоплі.

Розширити присутність в Азії планує німецька Plant B Egg, яка виробляє веганську рідку яєчну альтернативу з люпину. Ще торік компанія запропонувала свій план отримання патенту в Китаї.

Джерело: newfood.media

Перегляди: 13
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-aziyi-gostryj-deficzyt-yayecz-yih-zaminyat-rozrobky-z-lyupynu-kartopli-ta-kvasoli-mung
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати