В Уельсі створили пакування для м’яса без окремого пластику, що абсорбує рідину

В Уельсі створили пакування для м’яса без окремого пластику, що абсорбує рідину
Фото: з відкритих джерел

Науковець з Університету Суонсі в Уельсі створив пакування для м’яса без окремого шматка пластику, що абсорбує рідину. Це дозволить заощадити тисячі тонн пластику.

Про це повідомляє BBC.

Створив пакування Алаа Алайзокі, який працює над докторською дисертацією. Зазвичай пакування для м’яса має пластикову підстилку, яка працює як підгузки чи гігієнічні рушники: вона втягує вологу та перетворює її на гель, який не витікає назад у м’ясо.

Щороку у Великій Британії утворюється приблизно 800 тисяч тонн пластикових відходів від пакування для м’яса. 5-8% відходів — це шмат пластику, що абсорбує рідину.

Натомість Алайзокі змінив пакування. Конструкція має знизу невеликі отвори, у яких збирається рідина. Вони зроблені так, що рідина не зможе витекти назад у м’ясо, навіть якщо лоток перевернути догори дном.
Рідину можна прибрати, промивши пакування у воді. Крім того, чисте пакування підлягає перероблюванню.

Технологію вже запатентували для пакування харчових продуктів. Проте науковець каже, що його розробку можна використовувати також у підгузках та інших гігієнічних товарах.

Джерело: hromadske.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-uelsi-stvoryly-pakuvannya-dlya-myasa-bez-okremogo-plastyku-shho-absorbuye-ridynu
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати