В Україні дорожчають томати: які ціни

В Україні дорожчають томати: які ціни
Фото: з відкритих джерел

Після падіння відпускних цін у сегменті тепличних томатів минулого тижня, вартість цієї продукції на ринку України знову почала стрімко зростати, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Таку цінову ситуацію учасники ринку пояснюють тим, що традиційно наприкінці серпня – на початку вересня попит на тепличний томат починає зростати, в той час, як вибірки в теплицях скорочуються через сезонний фактор.

Так, на сьогодні комбінати готові відвантажувати тепличний томат не дешевше 15-25 грн/кг ($0,41-0,68/кг), що в середньому на 37% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Причиною подорожчання цієї продукції учасники ринку називають скорочення пропозиції тепличного томату, що пов’язано зі скороченням вибірок у стаціонарних тепличних комбінатах.

Також, через сильну спеку багато українських виробників втратили значну частину врожаю ґрунтових томатів. Водночас попит на цю продукцію як з боку місцевих оптових компаній, так і роздрібних мереж доволі високий, що також надає підтримку ціновому зростанню в цьому сегменті.

При цьому, попри таке стрімке подорожчання, тепличні томати в Україні сьогодні коштують в середньому на 20% дешевше, ніж наприкінці серпня минулого року.в

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-dorozhchayut-tomaty-yaki-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати